Gittiği her yere kedisini de götürüyor

Evcil dostlarımızla seyahat edebilmek herkesin şanslı olduğu bir konu değil. Rémy Vicarini, 6 yıl önce barınaktan sahiplendiği kedisi Cathode ile adeta maceradan maceraya koşuyor. Gelin Rémy ve Cathode'nun maceralarına birlikte bakalım.

24 Haziran 2021, Perşembe 12:47 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Rémy Vicarini, BoredPanda'ya kedisi Cathode'nin şimdi 8 yaşında olduğunu söyleyerek "Cathode'i 6 aylıkken barınaktan kurtardım. Çok fazla çalışıyordum ve hayatımı paylaşabileceğim bir dost arıyordum" dedi.

Cathode'nin kişiliği hakkında konuşan Rémy, şunları anlattı:

Çok sevecen, itaatkar ve yapışkan. Çok meraklı ama aynı zamanda biraz ürkek. Bana güvendiği için onu almayı başardım. Başlangıçta sadece bir apartman dairem vardı ve onun dışarıyı da güvenli bir şekilde keşfetmesini istedim.

KEDİNİN GÜVENLİĞİNİ NASIL SAĞLIYOR?

KEDİNİN GÜVENLİĞİNİ NASIL SAĞLIYOR?

Cathode benimle hep güvende, bundan eminim. Tüm spor aktivitelerini Cathode ile yapıyorum. Tek başıma hepsinde iyiyim ancak Cathode varsa riske girmiyorum. Cathode'i tasmayla tutuyorum böylece bisiklet sürerken güvenli mesafede kalıyor ve uzaklaşmıyor. Motosiklette ise kask ve gözlük takıyor.

Rémy, Cathode'i motosiklete nasıl alıştırdığını da şu sözlerle anlatıyor:

Cathode'i sahiplendikten bir ay sonra onu ilk önce bisiklete alıştırdım. Akşamdı ve hiç araba yoktu. Sonrasında bisiklete alıştı.

Cathode, hızı mükemmel olduğu için bisiklete binmeyi tercih ediyor. Bisikletin arkasındaki sepet çarpmalara karşı yastıklı. Cathode'i, mutlu görünce bisiklet sürmeyi daha çok seviyorum.

Cathode ile çok fazla maceraya atıldık. Bunun çok uzun sürmesini istiyorum. Belki bir gün Avrupa'ya doğru uzun bir bisiklet yolculuğuna çıkarız.

Bir mühendis olan ve doktora yapan Rémy, hayatı hakkında şunları söylüyor:

Yalnız ve çok çalışan bir insanım. Yaptığım işe kendimi veririm. Cathode'i sahiplendiğimde ona verebileceğim her şeyi vermeye çalıştım. Beni iyi hissettiriyor ve benden asla vazgeçmeyeceğine dair ona güveniyorum.

Fotoğraflar: Instagram/ mon_copain_ray

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sağlıklı evcil hayvanlar için 8 kural