Glen Davis’e 7 yıla kadar hapis istemi!

Glen Davis’e 7 yıla kadar hapis istemi!

Eski NBA oyuncusu Glen Davis’e uzun süreli hapis yolu gözükebilir.

07 Haziran 2018, Perşembe 11:08 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Eski NBA yıldızı Glen “Koca Bebek” Davis, kariyeri boyunca basketbolun medyatik tarafının gündemini daha çok meşgul etti. Gerek fazla kiloları, gerek de zaman zaman karıştığı ilginç olaylar nedeniyle duyduk onun ismini.

Davis’in ismi bu kez çok daha ağır bir suçlamaya karışmış durumda. Davis, Nisan ayında ciddi derecede fiziksel hasara yol açtığı gerekçesiyle ağır suç işlediğine kanaat getirilmesinin ardından tutuklanarak hapse girmişti.

TMZ Sports‘un haberine göre Davis, işlediği bu suç nedeniyle yedi yıla kadar hapis cezası alabilir. 32 yaşındaki oyuncu, yine TMZ’nin haberine göre, Nisan ayının başlarında bir gece kulübünden çıktıktan sonra aracıyla bir yayaya çarpmak üzereyken son anda durdu.

Daha sonra yayanın kendisine tepkisi üzerine aracından inen Davis, şahsı hastanelik edene kadar dövmüş ve hapse gönderilmişti. Mağdurun yüzünde çatlaklar olduğu ve bir dişinin de kırıldığı belirtilmişti.

İşlediği bu suçun ardından Davis, mahkemede suçlu bulunması hâlinde kanun gereği yedi yıl hapis cezası alabilir. Öte yandan Davis’in 2018 yılındaki ilk büyük suçu da bu değil.

Davis, Şubat ayında uyuşturucu bulundurmak ve ticaretini yapmak suçundan bir kez daha tutuklanmıştı. Aberdeen, Maryland’deki bir otel odasında 126 gram marijuana ve 92.164 dolar para bulan polis, Davis’i gözaltına almıştı.

NBA’de sekiz yıl oynayan Davis, Boston Celtics‘te dört yıl forma giymişti. Ayrıca NBA’de şampiyonluğa uzanan 2008 kadrosunda da yer almıştı.

Forvet, son olarak 2015 yılında Los Angeles Clippers forması giymişti. Ayrıca bu yaz BIG3 League’de oynaması bekleniyordu.


EuroHoops

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Montrezl Harrell Kobe Bryant çizimli ayakkabısıyla maça çıktı