Göbek yağlarını eriten formül: Tarçınlı süt

Tarçınlı süt içmek göbek yağlarını eritiyor. Şişkinliğiniz varsa veya bel çevrenizdeki yağlanmalardan şikayetçiyseniz gece ara öğününüz süt ve tarçın olabilir

09 Kasım 2016, Çarşamba 12:25
A A
Kilo alan kişilerde yağlanma göbek ve bel çevresinde oluşuyor. Sütün içerdiği protein ve mineraller, kilo kontrolüne yardımcı oluyor.

Sütün içindeki kalsiyumun vücuttaki yağlanmayı azalttığını belirten Diyetisyen Pınar Kural Enç, "Yapılan araştırmalara göre orta dereceli kalori kısıtlaması yapılan, az yağlı bir diyetin uygulandığı kişiye özel beslenme programında günde 2 bardak süt tüketmek yağ yakımı için yeterli oluyor. Uzmanlar tarafından yapılan çalışmalarda, sütün içindeki kalsiyumun vücuttaki yağlanmayı azaltarak kilo kontrolü sağlamaya yardımcı olduğu ortaya konmuş. Süt, içerdiği kaliteli protein ve lioneik asit gibi yağ molekülleri ile kilo kontrolüne yardımcı oluyor. Güçlü kemikler için birebir. Mineral açısından son derece zengin olan süt, aynı zamanda zengin bir kalsiyum kaynağı. 1 litre süt içinde bulunan kalsiyum; 10 kilo et, 5.2 ekmek, 12,6 kilo patates, 17 kilogram elma, 3,2 kilo marul ya da 2,4 kilogram havuçta bulunan kalsiyuma eş değer oluyor. Bu nedenle sağlıklı kemikler için süt içmemiz şart" diye konuştu.


 

"TARÇIN METABOLİZMAYI HIZLANDIRIYOR, KİLO VERMEYE YARDIMCI OLUYOR"


Enç, tarçının en eski bilinen baharatların başında geldiğini söyleyerek şunları ekledi: "Bu baharat genelde tatlandırıcı olarak kullanılır. Yurt dışında yapılan araştırmalarda gösteriyor ki 6 hafta boyunca bir çay kaşığının çeyreği kadar tarçın tüketmek, kandaki glikoz miktarını ve kötü kolestrolü azaltıyor. Ayrıca şekeri metabolize etme yeteneğinizi de artırıyor. Şeker hastaları için faydalı olan tarçın, metabolizmayı hızlandırır ve kilo verilmesine yardımcı olur. Yağ dokularını kolayca eritir. Karın bölgesindeki yağlardan kurtulmak için tarçın oldukça etkilidir. Tarçının içerisindeki enzimler, karın bölgesindeki kan damarlarını uyararak özellikle karın zayıflaması ve göbek eritme sürecini hızlandırmaktadır."

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.