Gökçe Kırgız Taner: Genç yaşlarda bir hata yaptım, keşke değiştirmeseydim

Gökçe Kırgız Taner, önceki gün Nişantaşı’nda görüntülendi. Asıl ismi Merve Doğan olan Gökçe Kırgız Taner’in, Gökçe Kırgız isimli şahsı taklit ettiği ve şarkıyı sahiplendiği öne sürülmüştü. Ünlü şarkıcı, konu hakkındaki pişmanlığını dile getirdi.

29 Nisan 2021, Perşembe 08:50 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Geçtiğimiz şubat ayında Yılmaz Taner ile evlenen Gökçe Kırgız Taner, evliliğin güzel gittiğini söyledi. Kolundaki yanık izi dikkat çeken Kırgız Taner, “Yemek yaparken yaktım. Malum pandemi sonrası mutfağa daha fazla girmeye başladık” dedi.

2007 yılında seslendirdiği ‘Kalbime Gömerim Zaman’ şarkısı ile tanınan Gökçe Kırgız Taner’in, eseri ve markayı çaldığı iddia edilmişti. Asıl ismi Merve Doğan olan Gökçe Kırgız Taner’in, Gökçe Kırgız isimli şahsı taklit ettiği ve şarkıyı sahiplendiği öne sürülmüştü.

Milliyet'ten Seçkin Şenvardar'ın haberine göre; konu hakkında konuşan Kırgız Taner şunları söyledi:

Bu şarkı ile tanındığım için, adımı bir karışıklık olmaması adına belgelerle birlikte resmi olarak 2011 yılında değiştirdim. Türkiye Cumhuriyeti bu kimlik kartını bana verdi. Bu isme yıllardır ben hizmet ediyorum. Şimdi bunun hukuk mücadelesini yapacağız. Mahkeme bu isme kim hizmet ediyor, onu öğrenmek istiyor. Ekranlarda yıllardır ben varım. 2015 yılından beri resim olarak bu işi yapıyorum.

Dokuz tane single yaptım, hanımefendi neredeydi. Neden 14 yıl önce itiraz etmedi? Diyor ya ‘Hayatımı çaldı’ diye. Hayat çalmak böyle bir şey değil. Madem ben senin hayatını çaldım senin itiraz etme hakkın vardı, niye itiraz etmedin?

Gökçe Kırgız Taner, yaptığının gençlik hatası olduğunu belirterek, “Keşke ismimi değiştirmeseydim. Genç yaşlarda bir hata yaptım” diye konuştu. Eser ve marka davasının ilk duruşması geçen haftalarda görülmüştü. Duruşmaya avukatıyla katılan Gökçe Kırgız, 252 bin TL'lik tazminat talep etmiş, mahkeme tanıkların dinlenmesi için duruşmayı ekim ayına ertelemişti.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Eda Taşpınar: Yalnız ve özgür olmayı seviyorum