Gökçek'e 5 yıl hapis istemi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek hakkında 2 yıldan 5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı

15 Ekim 2009, Perşembe 14:00
A A
Gökçek'e 5 yıl hapis istemi

Sincan Cumhuriyet Savcısı Gürhan Özok tarafından hazırlanan iddianamede, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ.Melih Gökçek'in 21 Mart 2009’da AKP’nin Sincan’da düzenlemiş olduğu mitinge konuşmacı olarak katıldığı anlatılarak, konuşmasının sonuna doğru “Bir taraftan Kanal D'de Mehmet Ali Birand, öteki taraftan Star TV'de Uğur Dündar, AK Parti’ye ve bize hangi iftirayı atarsa atsın, bu millet bunlara itibar etmeyecek, Allah izin verirse şurada seçimlere bir hafta kaldı, atsınlar bakalım iftiralarını, ondan sonra size bir Melih Gökçek sözü bu, Uğur Dündar'a da, o Mehmet Ali Birand'a da eğer bu Türkiye dar gelmezse bana yazıklar olsun; bu Türkiye’de çok yazarlar geldi geçti, bunların en meşhurunu tarih yapma bana nasip oldu," şeklinde beyanda bulunduğu ifade edildi.

Mehmet Ali Birand ve Uğur Dündar’ın müşteki olarak alınan ifadelerinde, Gökçek’in kendilerini “Seçimden sonra ben Melih Gökçek isem, Mehmet Ali Birand ve Uğur Dündar'a bu Türkiye dar gelmezse bana yazıklar olsun” sözleriyle tehdit ettiğini söyledikleri belirtildi.

Gökçek için TCK’nın 106. maddesi uyarında 2 yıldan 5 yıla kadar hapis istemiyle cezalandırılması talep edildi. Gökçek önümüzdeki günlerde Sincan Sulh Ceza Mahkemesi’nde yargılanmaya başlayacak.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.