Gölete giren iki kuzenden biri boğuldu

Antalya'nın Serik ilçesinde serinlemek için gölete giren iki kuzenden 16 yaşındaki Osman Çelik boğulurken, 14 yaşındaki Onur Çelik son anda kurtarıldı

03 Temmuz 2016, Pazar 20:31
A A
Gölete giren iki kuzenden biri boğuldu

Amca çocukları olan Osman ve Onur Çelik, motosikletleriyle DSİ’ye ait gölete yüzmek için geldi. Saat 14.30 sıralarında birlikte suya giren kuzenler, bir süre sonra çırpınmaya başladı. Kuzenlerden Osman Çelik gözden kaybolurken, Onur Çelik ise çevredekilerin yardımıyla kıyıya çıkarıldı. İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri geldi. Sağlık ekiplerinin ilk müdahaleyi yaptığı Onur Çelik ambulansa alındı. Sağlık durumu iyi olan ve kuzenin kurtarılamaması nedeniyle gözyaşı döken Onur, hastaneye götürüldü.

Olayı haber alan Osman Çelik’in çiftçilik yapan babası Fethi Çelik ile annesi Gülfer Çelik, gölete geldi.

Jandarma çevrede güvenlik önlemi alırken, Antalya’dan gelen Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Polis Su Altı Ekibi ile Antalya Büyükşehir Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi’nden balık adamlar göletteki Osman Çelik’in cansız bedenini yaklaşık 1 saat süren çalışmanın ardından çıkardı.

Çocuklarının boğulduğu haberiyle yıkılan Gülfer Çelik, "Osman’ım biz sensiz ne yaparız? Sana doyamadan gittin" diyerek gözyaşı döktü.

Osman Çelik’in cesedi, savcının incelemesi sonrası Antalya Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...