Gönlü var mı yoksa hiç sevmiyor mu? Aşk Doktoru Mehmet Coşkundeniz soruları cevaplıyor (21 Eylül 2021)

Kararsızlıklar, platonik aşklar, ilişkilerdeki çıkmazlar... 'Gönül işlerinde' herkesin problemleri olabilir. Ancak aşk hayatımızda yaşadığımız problemler her zaman dışarıya açılmaya elverişli olmayabilir. Sormaya çekindiğiniz sorular için neyse ki biz buradayız! Aşk Doktoru Mehmet Coşkundeniz'in Kalp Sağlığı köşesi bu hafta yine dopdolu...

21 Eylül 2021, Salı 07:35 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
GÖNLÜ VAR MI YOKSA HİÇ SEVMİYOR MU?

GÖNLÜ VAR MI YOKSA HİÇ SEVMİYOR MU?

Uzun zamandır bir kızdan hoşlanıyorum. “Ya kabul etmezse” diye bir türlü açılamadım. Sonunda duygularımı söyledim. Ancak karışık bir cevap aldım. Gönlü var gibi konuşuyor ama bazen de “İki dünya bir araya gelse olmaz” diyor. Beni her yerden engellemiş. Onu çok seviyorum ve unutamıyorum. Ne yapayım, nasıl davranayım bilmiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim. ŞÜKRÜ

Aslında durum çok net ortada ama sen bunu görmek istemiyorsun. Hayır, sende gönlü yok. Seninle konuşmak, görüşmek istemiyor. Seninle bir ilişkisi olsun istemiyor. Bunu çok net ve kesin bir dille reddediyor. Seni her yerden engellemesi de “Artık ısrar etme, benimle iletişime geçme, durumu kabul et ve kendi hayatına bak” anlamına geliyor. Eğer bu mesajları almayıp ısrara devam eder, onunla konuşmaya çabalarsan bu artık tacize girer. Ayrıca senden kimse unutmanı istemiyor zaten. Kimse aşık olduğu insanları unutmuyor. Sadece karşılık alamadığımızda bir süre acı çekiyor, sonra hayatımıza devam ediyoruz. Sen de öyle yapmalısın.

HEYECAN YAŞAMAK İÇİN İLİŞKİ BİTİRİLİR Mİ?

HEYECAN YAŞAMAK İÇİN İLİŞKİ BİTİRİLİR Mİ?

2.5 yıllık bir ilişkim var. İlişkimiz başından beri düzgün ilerledi. Benim sorunum bu dinginlik halinden sıkılmış olmam. Sevdiğime eminim ama aşık olduğumdaki duyguları istiyorum. O heyecanı, o kıpırtıyı hissedemiyorum. Bazen tekrar aşkı hissetmek için ayrılmak istiyorum. Hiçbir sorun yokken insan sıkılır mı? Sırf o heyecanı hissetmek için sevgiliden ayrılmak doğru mu? SİBEL E.

Her ilişki dinginleşme dönemine girer. Sen, şimdiki sevgilinden ayrılıp yeni birini bulduğunda da bir süre sonra aynı şeyi yaşayacaksın. Yani açıkçası o yaşadığın ilk heyecanlar geri gelmeyecek. Onlar yaşandığı zaman güzeldi. Ama çok şanslısın. Aşık olduğun, sonra sevdiğin bir insanla birliktesin. Sorunsuz bir ilişkiye sahipsin. Ben kendini iyi dinlemeni öneriyorum. İnsanın aşkı, sevgisi bitebilir. yani sorunsuz bir ilişkiye sahip olman, bunların bitmeyeceği anlamına gelmiyor. Sen asıl bunu bir değerlendir. Duyguların tükendiyse, heyecan falan bahane. Belki de bununla yüzleşmek istemiyorsun.

ŞİDDET VE ALDATMA VAR PSİKOLOJİM BOZUK

ŞİDDET VE ALDATMA VAR PSİKOLOJİM BOZUK

15 yıllık evliyim, iki oğlum var. Ben de eşim de sinirli bir mizaca sahibiz. Eşim öfkesine hakim olamıyor, beni küçük şiddet göstererek susturmaya çalışıyor. Başka türlü susmuyormuşum. Beni aldattığını ortaya çıkardım. Bana “Kadın olsaydın, beni itmeseydin” gibi kelimeler kullandı gururum çok kırıldı. Yaz sonu boşanmak istiyor. Psikolojim hiç iyi değil. D.K.

Öncelikle haksızlığa karşı çıkıp sesini yükselttiğin için hiç kimse seni suçlayamaz. Eşinin uyguladığı şiddeti de ‘Küçük’ diyerek hafife alma, şiddet şiddettir. Üstelik sen hem fiziksel, hem de psikolojik şiddet görüyorsun. Bence bu konuda ilk olarak psikolojik destek almalısın. Ardından da hukuki destek için bir avukata danışmalısın. Anladığım kadarıyla bütün yönetimi ve inisiyatifi eşine bırakmışsın. Oysa senin de hakların var ve bir avukat sana bu haklarının neler olduğu konusunda bilgi vermeli. Aldatıldığını kanıtladığın takdirde büyük bir tazminat alabileceğini unutma. Yalnız değilsin.

FLÖRT ETTİ SANDIM AMA ÖYLE DEĞİLMİŞ

FLÖRT ETTİ SANDIM AMA ÖYLE DEĞİLMİŞ

Bu zamana kadar sevdiğim kızlar oldu, hep peşlerinden koştum artık tövbe ettim. ‘Beni kim severse ona değer vereceğim’ dedim. İşyerinde de öyle birini buldum. Bana yaklaşan, saatlerce benimle vakit geçiren, üstelik pek de tipim olmayan bir kıza sevgili olarak devam edebileceğimizi söyledim. “Bunu duymamış olayım, biz sadece arkadaşız” dedi. Neden böyle yapıyorlar? B.S.

Başkalarını itham etmeden önce şu bilimsel veriyi aklının bir köşesine yaz. Dünyada, erkeklerin yüzde 89’u arkadaşça yaklaşan kadınların kendileriyle flört etmek istediğini düşünüyor. Yani ne yazık ki biz erkekler bu düşünce içindeyiz. Sana yaklaşan, seninle vakit geçiren her insanın seni sevebileceği fikrini aklından çıkar. Gerçekten duyguları böyle olabilir. Ama arkadaşlık ileride aşka dönüşür mü? Elbette dönüşebilir. Bunda da maalesef senin çok aceleci davrandığını görüyorum. Olayı akışına bırakmayı dene. İyi vakit geçiriyorsanız zaten bir süre sonra duygular da ön plana çıkacaktır. Bence sen çok telaşlı davranıyorsun.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ciddi bir ilişki istemediğinin 5 açık işareti