Gönül Orbey hayatını kaybetti

2012 yılında hayatını kaybeden ve Hababam Sınıfı'ndaki müfettiş rolü ile hafızalarımıza kazınan Devlet Tiyatrosu Sanatçısı Ergin Orbey'in eşi Gönül Orbey hayatını kaybetti.

01 Kasım 2021, Pazartesi 10:35 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Tiyatro oyuncusu ve yönetmen Gönül Orbey 84 yaşında hayata veda etti. Devlet Tiyatrosu Sanatçıları Derneği tarafından yapılan paylaşımda, "Değerli sanatçımız, ablamız, Gönül’ümüz Gönül Orbey, aramızdan ayrıldı. Büyük kayıp. Hepimizin başı sağ olsun" denildi.

ONUR ÖDÜLÜ'NE LAYIK GÖRÜLMÜŞTÜ

ONUR ÖDÜLÜ'NE LAYIK GÖRÜLMÜŞTÜ

Orbey, 2016 yılında Tiyatro Eleştirmenleri Birliği (TEB) Ödülleri'nde Onur Ödülü'ne layık görülmüştü. Sanatçı, Lüküs Hayat, Suç ve Ceza, Osmancık, Aşkımız Aksaray'ın En Büyük Yangını, Cengiz Han'ın Bisikleti, Hüzzam, Çamaşırhane gibi tiyatro oyunlarında yer almıştı. Gönül Orbey, "Hababam Sınıfı'nın müfettişi" olarak hafızlara kazınan ve 2012 yılında hayatını kaybeden Devlet Tiyatrosu Sanatçısı ve rejisör Ergin Orbey'in eşiydi.

Gönül Orbey, "Hababam Sınıfı'nın müfettişi" olarak hafızlara kazınan ve 2012 yılında hayatını kaybeden Devlet Tiyatrosu Sanatçısı ve rejisör Ergin Orbey'in eşiydi.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İrem Derici'yi sinirlendiren soru!