Gönüllü gençler hastane duvarlarına çizgi filim karakterleri çizdi

Gönüllü gençler hastane duvarlarına çizgi filim karakterleri çizdi

A A
Gönüllü gençler hastane duvarlarına çizgi filim karakterleri çizdi

Ali KADI/ NİĞDE,(DHA)- NİĞDE’de Gönüllü gençler çocuk poliklinikin bulunduğu hastane duvarlarına çizgi filim karakterleri çizdi.  
Niğde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü çatısı altından üniversite öğrencilerinin dahil olduğu Gençlik Merkezi Gönüllü Gençleri çocuklar için  kolları sıvadı. Güzel Sanatlar bölümü öğrencileri Çiftlik Devlet Hastanesi koridorlarına çocukların sevdiği çeşitli çizgi filim karakterleri çizdi. Grup üyeleri hastanede tedavi gören çocukları ziyaret ederek onlara balon hediye ederek yüz boyama yaptı.

Niğde Gençlik ve Spor İl Müdürü İlker Ötgünlü, "Bakanlığımız 2019 yılında gönüllülük seferberliği ilan etmiş biz de bu bağlamda çalışmalarımızı hızlandırmıştık. Özellikle köy okullarının ihtiyaçlarında her zaman yanlarında olduk. Gençlik Merkezi Gönüllü Gençleri içerisinde görev alan gönüllü üniversite öğrencilerimiz büyük fedakarlıkla öğrencilerin yardımına koşuyor. Onların heyecanı çabası da bizlere güç veriyor. Bizler de onlara gereken tüm desteği veriyoruz. Bugün  Çiftlik Devlet Hastanesinde Çocuk Polikliniğinde çizgi film karakterlerinin çizimini yaptık. Orada tedavi gören yavrularımızın kendilerini sevimli, sıcak bir ortamda hissetmelerini arzuladık.  Bu etkinlikte görev alan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Her zaman insanların gönlüne dokunmaya devam edeceğiz" dedi.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Kazada ölen polis memuru toprağa verildi