Google, aile grup ve ödeme sistemini tanıttı

Google, aile grup ve ödeme sistemini tanıttı

Google, aile içinde diğer bireylerin de mobil cihazlarında kolayca uygulama satın alabilmesi için, aile grupları ve ödeme sistemlerini devreye aldı

12 Aralık 2015, Cumartesi 21:23 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Sessizce devreye giren yeni özellikle birlikte artık aynı kredi kartı üzerinden ailedeki diğer bireylerin de uygulama satın alması mümkün olacak. Uygulamaları satın alırken kredi kartı sahibinin onayı gerekmeyecek ancak satın almalar kart sahibine e-posta ile bildirilecek. Sadece uygulama, e-book, film ve oyun alımlarında bu sistem kullanılabilecek, dolayısıyla aile bireyleri bu sistem üzerinden donanım ürünleri alamayacak veya kartı Android Pay ile kullanamayacak.

Bu yeni düzenlemeyle, özellikle ebevynlerin limitini belirledikleri bir sanal kart sayesinde, çocukların istediği dijital ürünleri Google Play’den özgürce alabilmelerinin önünü açacaklar ve her bir satın alma için çocukla cihaz karşısına geçip şifre girmek, onay vermek gibi zaman alıcı süreçlere katlanmak zorunda kalmayacaklar.

Yeni ödeme sistemi şimdilik ABD, İngiltere, Kanada, Fransa, Almanya ve Avustralya’da geçerli olacak ancak Google zaman içinde sistemi tüm dünyanın kullanımına açacak.

 

Hoverboard satışları durduruldu!

;
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ünlü müzisyenlerin hayatlarının anlatıldığı 10 biyografik film