Google buraları geçemedi!

Google'ın neredeyse her yere burnunu sokan Street View kameraları için yolun bittiği 5 yer...

15 Ağustos 2013, Perşembe 11:15
A A
Google buraları geçemedi!

Google'ın Street View kameraları, araba filosuyla, yol olmayan yerlerde bisikletler, okyanuslarda ise SCUBA dalgıçlarıyla birçok yere ulaşabiliyor. Ancak haliyle her yolun bir sonu var. Dolayısıyla Google'nın kameraları da bazen doğal nedenlerle, bazen insan yapımı nedenlerle engele takılıp kalabiliyor.

The Atlantic'ten Alan Taylor, Google kameralarının daha fazla ilerleyemediği 5 yeri resimlerle bir araya getirmiş. İşte Street View'un yolun sonuna ulaştığı 5 an...

Hawaii'nin güneyinde kalan adadaki Kilauea volkanı, dünyanın en aktif volkanlarından. 1983'ten bu yana aktif olan volkanın kapattığı bu yolu geçmek çok da iyi bir fikir olmayabilir.

 


Street View'un yolun sonuna geldiği 4 yer daha!

Frontier Closed Area, Çin'den Hong Kong'a yasadışı göçü engellemek üzere tasarlanmış, sıkı biçimde korunan ve denetlenen bir bölge.

Kuzey Pasifik Okyanusunda, Kuzey Amerika ile Asya arasında kalan bir bölge olan Midway Atoll, resmi olarak ABD'ye ait bir bölge olsa da giriş için izne ihtiyaç var.

Nordland, Norveç'teki bu kasabayı dolaşmak için Street View'un sanırız bir bota ihtiyacı olacak.

Bulgaristan ve Yunanistan arasındaki Route 86, ülkeleri sınırda 200 metrelik bir boşlukla birbirinden ayırıyor.

Resimlerle: Google Maps ile tarihi yerleri keşfedin

Kaynak: CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.