Google Chrome 26 final sürüm yayında; İndirin

Google'ın süper hızlı web tarayıcısı Chrome'un son sürümü yayınlandı! İşte yenilikler...

27 Mart 2013, Çarşamba 11:15
A A
Google Chrome 26 final sürüm yayında; İndirin

Google'ın kendisi kadar sürümleri de hızlı olan web tarayıcısının en son final sürümü Chrome 26, yayınlandı.

Chrome 26'nın öne çıkan yeniliği, yazım denetimi özelliğindeki geliştirmeler. Bu geliştirmeler arasında gramer denetimi ve eşsesli sözcük denetimi bulunuyor. Google, blog'unda yaptığı açıklamada yazım denetimi işlevindeki yeniliklerin Mac bilgisayarlarda "daha sonra" devreye gireceğini söylüyor. "Daha sonra"nın ne kadar sonra olduğu ise şimdilik bilinmiyor. Windows'ta çalışan yazım denetimi aracının özel isimleri de algılayacak biçimde geliştirildiği vurgulanıyor. Web formlarındaki hatalı yazılan sözcükleri algılayan ve altını çizen özellik, internette yayınlanmış sayfalardaki metinlerde yazım denetimi gerçekleştirmiyor.

Chrome 26'da 11 adet güvenlik ve hata onarımı da bulunuyor, ancak bunların hiçbiri "kritik" düzeyde değil. Son sürümün öne çıkan diğer yenilikleri ise Windows'ta çoklu kullanıcı profilleri için masaüstü kısayolları ve Mac, Linux'ta asenkron DNS çözücüsü. Onarımların tam listesi için bu sayfaya göz atabilirsiniz.

İndirin: Google Chrome

Resimlerle: Daha özel bir Facebook için 8 Chrome eklentisi!

Kaynak: CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.