Google corona virüs ile ilgili özel bir web sitesi kullanıma açtı

Google corona virüs ile ilgili özel bir web sitesi kullanıma açtı

Google, corona virüsle ilgili kapsamlı bilgiler içeren web sitesini kullanıma açtı. İngilizce hizmet veren sitede belirtiler, korunma yöntemleri, küresel istatistikler ve ilgili yerel bilgiler yer alıyor.

22 Mart 2020, Pazar 13:47 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Söz konusu web sitesinde corona virüsün ne tür bir virüs olduğuna, nasıl yayıldığına ve salgına karşı alınabilecek önleyici tedbirlere dair içerikler paylaşıldı. ABD'deki eyaletlere ait sağlık kuruluşlarının web sayfalarının da eklendiği sitede, virüsün dünya üzerindeki yayılımı grafiklerle gösterildi. Corona virüsün Google'da en çok hangi terimlerle aratıldığına dair veriler de kullanıcılarla paylaşıldı. Web sitesinde videolar, ülke ülke doğrulanan vakaları gösteren dünya haritası ve Google’ın diğer yardım faaliyetleriyle ilgili birçok bilgi de bulunuyor.

Google, bilgileri Dünya Sağlık Örgütü veya ABD Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezleri gibi güvenilir kaynaklardan çektiğinin altını çizdi. Google, şu anda sadece İngilizce dilinde olan sitenin yakında İspanyolca versiyonunun da açılacağını söyledi.


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Dünya'nın uzaya yaydığı mavi ışığın sırrı ne?