Google Fotoğraflar’da otomatik yedekleme sona eriyor

Google Fotoğraflar’da otomatik yedekleme sona eriyor

Google Fotoğraflar, sosyal medya uygulamaları tarafından oluşturulan klasörlerde bulunan fotoğraf ve videoları otomatik olarak yedeklemeyecek. Google Fotoğraflar tarafından yapılan bu değişiklikten etkilenenler arasında Facebook, Facebook Messenger, Instagram, WhatsApp, Android’in Mesajlar uygulaması, Snapchat ve Twitter bulunuyor. Onur Binay/posta.com.tr

01 Temmuz 2020, Çarşamba 10:35 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Google Fotoğraflar çerçevesinde WhatsApp ve Instagram üzerinden otomatik yedekleme işlemi yapılmasını sona erdiriyor. Google’ın fotoğraf ve video yedekleme platformu daha önce Android ve iOS cihazlarındaki tüm görselleri otomatik olarak yedekliyordu ve bu işleme Facebook, Instagram ve WhatsApp gibi cihazlar tarafından oluşturulan klasörler de dahil ediliyordu. Bu özelliğin devredışı bırakıldığını belirten Google; sosyal medya klasörlerinin yedeklenmesini isteyenlerin bunu manuel olarak yapmasının veya özelliği yeniden aktif hâle getirmesinin gerektiğini açıkladı.

Google bu değişikliğin temelinde COVID-19 salgınının başlamasından bu yana artan fotoğraf paylaşımının olduğunu belirtti. Konu hakkında Google, “COVID-19 nedeniyle insanlar daha fazla fotoğraf ve video paylaşıyor. İnternet kaynaklarını korumak amacıyla WhatsApp, Mesajlar ve Kik gibi mesajlaşma uygulamaları tarafından oluşturulan klasörler için yedekleme ve eş zamanlama yapılmayacak. Bu ayarı dilediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.” dedi.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Evrende yalnız değiliz