Google Maps kusursuzlaşıyor!

Google Maps'te sadece belirli bölgelere olarak sunulan bu özel işlev, büyük bir alana daha sunuldu!

29 Mayıs 2013, Çarşamba 11:15
A A

Avrupalı bisikletçiler için yaz ayları, spor için yılın en uygun dönemi. Bisikletinden ayrılmayanları düşünen Google ise 6 yeni Avrupa ülkesine daha bisiklet navigasyonu özelliğini ekledi. Türkiye'nin adı ise henüz bisiklet navigasyonu ile anılmıyor.

Bisiklet üzerinde pedal çevirirken Google Maps'i kullanabilecek yeni ülkeler Fransa, İrlanda, Almanya, Lihtenştayn, Lüksemburg ve Polonya olacak. Bisiklet navigasyonu, sporcuları trafiğin sıkıştığı yerlerden kurtarmayı ve bisiklete uygun yollar sunmayı amaçlıyor. Gitmek istediğiniz hedefe varacağınız tahmini saat, bir dizi karmaşık değişkenler yoluyla hesaplanıyor. Bu değişkenler arasında yolun türü, arazinin türü, dönüşler ve fazlası var. İşlev, dilerseniz kulaklıklarınız yoluyla size gitmeniz gereken yolu sesli olarak söyleyebiliyor.Bisikletler için yol tarifi işlevi, geçen sene Temmuz ayında Avrupa'ya genişletilmiş, Avusturya, Avustralya, Belçika, Danimarka, Finlandiya, İngiltere, Norveç ve fazlası vardı.

Resimlerle: Google Maps ile tarihi yerleri keşfedin

Kaynak: CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.