Google Pay, Wallet’tan sonra ilk kez değişti

Google’ın dev ödeme servisi Google Pay’in web versiyonu, isim değişikliği ve birleşmenin ardından ilk kez yenilendi. İşte platformda göze çarpan değişimler.

12 Temmuz 2018, Perşembe 22:15
A A

Apple ve Samsung ile birlikte Google da mobil ödeme sistemlerine büyük mesai harcadı. Ortaya konan ürün ilk başta Android Pay idi. Fakat proje daha sonra Google Pay olarak isimlendirildi.

Bu değişiklik, Google Wallet servisini de peşinde sürükleyince aslında ortak bir platform oluşturuldu. Şimdi bu ortak platform, web arayüzünü de güncelleyerek tam olarak yeni sisteme ayak uydurmuş oldu.

Şirketin tüm diğer uygulamalarında olduğu gibi beyaz tonlarının hakim olduğu bir materyal tasarıma geçiş yapan servis, ayrıca Google Product Sans yazı tipini kullanıyor.

Platform, eklenen birçok kullanışlı özelliği yeni tasarımla iyi buluşturulmuş gibi gözüküyor. Bu arada, ülkemizde mobil ödeme kısmı henüz faaliyete geçmeyen bu servisin ve diğer alternatiflerin en çabuk şekilde kullanıma açılmasını diliyoruz.

Virgin Galactic, Avrupa için uzay turizmi başlatıyor


SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.