Google Play'de yeni dönem!

Google Play Servisleri'ne eklenen bu yeni işlevler, bakın bizler için ne anlama geliyor?

13 Ocak 2014, Pazartesi 21:00
A A
Google Play'de yeni dönem!

Google, Android geliştiricilerinin kullandığı Play Services aracına yaptığı güncellemeyle uygulamalar için bir takım yeni işlevler sunmaya başladı.

Geliştiricilere sunulan yeni işlevlerden bir tanesi, uygulamalara 8 kişiye kadar, doğal bir "sıra tabanlı, çoklu oyuncu desteği" eklemeye izin veriyor. Bir başka yeni işlev ise uygulama içinden Google+ üzerinde paylaşım yapmayı geliştiriyor. Android geliştirici blog'una göre "geliştirilmiş Google+ paylaşma deneyimi, uygulama içinden doğru kişilerle paylaşımda bulunmanızı daha da kolaylaştırıyor. İşlev, Gmail kişileri, cihaz kişileri ve Google+'taki kişileri kullanarak daha iyi otomatik tamamlama sunuyor ve kişi önerilerini daha iyi yapıyor.

Google Drive API for Android'in de önizleme sürümünü Play Services'a ekleyen Google, Google Play uygulamaları ve bulut depolama hizmetinin bağlarını sıkılaştırmak istiyor. Google Play Services içinde yer alan Google Drive API for Android geliştirici önizleme sürümü, Google Drive'daki dosyaları okuyup yazmaya izin veriyor. Böylece dosyalara farklı cihazlardan erişebilme olanağının yanında, çevrimdışı çalışma olanağı da sunuluyor.

Şimdilik geliştiricileri yararlanacağı bu işlevlerin faydası kullanıcılara önümüzdeki aylarda dokunmaya başlayacak.

Resimlerle: En iyi 10 Android Jelly Bean'li cep!

Kaynak: CHIP Online

Sıradaki haber yükleniyor...