Google ve Bing'i birleştiren 4 harika site!

Google ve Bing'i birleştiren 4 harika site!

Google ve Bing arasında bir türlü karar veremiyorsanız, işte ikisini aynı anda kullanmanın yolları!

03 Mart 2013, Pazar 00:02 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Google, zamanının çoğunu bilgisayar başında geçirenler için harika bir kaynak, ancak size arama işlevini sunan tek hizmet değil. Microsoft'un oldukça yetenekli arama motoru Bing'in yanında ilgi alanlarına yönelik birçok farklı seçeneğiniz var.

Bu yazımızda Google'dan başka arama hizmeti kullanmayanlara Bing'in üstün işlevlerinden bahsetmiştik. Ancak Bing'e geçmek istemiyorsanız, ondan Google ve Bing'i bir araya getirerek de faydalanabilirsiniz.

İşte Google ve Bing sonuçlarını bir araya getirmenizi sağlayacak 4 web sitesi.

Bing Vs. Google

Adından da tahmin edebileceğiniz gibi Bing Vs. Google, iki arama motorundan sonuçları yan yana karşılaştırmanıza izin veriyor. Arama dizisini yazıp Search düğmesine basmanız yeterli, Google ve Bing'den alınan sonuçlar yan yana gösteriliyor.


Qrobe.it, Askboth, Specra

Qrobe.it

Qrobe.it, sadece Google ve Bing ile yetinmiyor, onların yanına Ask.com'u da ekliyor. Arayacağınız şeyi yazıp Search'e basmanız yeterli; bir sonraki sayfada üç arama motorundan elde edilen sonuçları bir arada görebiliyorsunuz.

Askboth

2009'dan beri beta aşamasında olan sitenin temel işlevi, arama sonuçlarını Google ve Bing'den bir araya getirerek göstermek. Google sonuçlarını solda, Bing sonuçlarını ise sağda gösteren Askboth, orta sütunda Twitter'dan içerikler gösteriyor.

Specra

Listemizdeki diğer hizmetlerle aynı işlevleri sunan Specra'nın farkı, Google, Bing veya Yahoo arama motorlarına çeşitli ağırlıklar tanımlayabilmeniz. Specra'da yaptığınız aramalar, üç arama motorundan alınıyor ve tanımladığınız ağırlıklara göre "basit bir algoritma" yardımıyla sıralanıyor.

Resimlerle: Sıkıntınızı geçirecek 4 arama motoru!

Kaynak: CHIP Online

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER NASA, Mars'ta görüntülenen buzlu kum tepelerinin fotoğraflarını paylaştı