Google’da Sevgililer Günü Doodle’ı… Sevgililer günü nasıl ortaya çıktı?

Google kullanıcıları tarayıcılarında 14 Şubat Sevgililer Günü için hazırlanan Doodle ile karşılaştı. Sevgililer Günü’nü ana sayfasına taşıyan Google’da Sevgililer Günü nasıl ortaya çıktı? aramaları yapılıyor. İşte Sevgililer Günü hakkında bilinmeyenler…

14 Şubat 2019, Perşembe 11:39 Son Güncelleme:
A A
Google’da Sevgililer Günü Doodle’ı… Sevgililer günü nasıl ortaya çıktı?

Bugün 14 Şubat Sevgililer Günü. Google bu günü arama motorunun sayfasına taşıdı. Her özel günde Doodle hazırlayan Google bu sefer Sevgililer Günü'ne yer verdi. 14 Şubat’ı bekleyenler Sevgililer Günü nasıl ortaya çıktı? sorularını merak ediyorlar. İşte detaylar…

SEVGİLİLER GÜNÜ NEDİR, NEREDEN ÇIKMIŞTIR?

Sevgililer Günü, her yıl 14 Şubat'ta kutlanır. Birçok ülkede kutlanan bu özel günün kökeni, Roma Katolik Kilisesi'nin inanışına dayanır. Valentine ismindeki bir din adamının adına ilan edilen bir bayram günü olarak ortaya çıkmıştır. Bu sebeple bazı toplumlarda "Aziz Valentin Günü" olarak bilinir. Valentine kelimesi, Batı medeniyetlerinde hoşlanılan kişi veya sevgili anlamlarında da kullanılır.

Günümüzde, bazı toplumlarda sevgililerin birbirine hediyeler aldığı, kartlar gönderdiği özel bir gün olarak devam etmektedir. Tahminlere göre 14 Şubat günü, tüm dünyada 1 milyar civarında kart gönderilmektedir. Bunun yanı sıra hediye alımlarından kaynaklı piyasada satışlar artmaktadır.

Bu haberi de okudularEn güzel Sevgililer Günü mesajları... Anlamlı Sevgililer Günü sözleri

GÜNÜMÜZDE SEVGİLİLER GÜNÜNÜN ÖNEMİ

14 Şubat, 1800 yıllarda Amerikalı Esther Howland'ın ilk Sevgililer Günü kartını yollamasından bu yana çok sayıda insanın kutladığı toplumsal bir olay olmuştur. Bunun doğal sonucu olarak olayın ticari yönü çok fazla önem kazanmış, sevgililer günü tüm dünyada ticaretin canlandığı bir dönem haline gelmiştir.

Haberin fotoğrafları için tıklayınÜnlülerin 14 Şubat Sevgililer Günü paylaşımlarıSıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Yakınları Kate Holmes'un sağlığından endişe ediyor