Google'dan 29 Ekim jesti

Arama motoru Google, Türkiye ana sayfasında Cumhuriyet'in 86. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla "At üstünde Atatürk" figürünü kullandı

29 Ekim 2009, Perşembe 13:29
A A

Google, tüm yurtta, KKTC’de ve dış temsilciliklerde törenlerle kutlanan, Türkiye Cumhuriyeti’nin 86. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla, Cumhuriyet’in kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün at üstündeki üniformalı resmini, ana sayfa logosunun yerine "özel logo" olarak kullandı.

"Doodle" olarak nitelendirilen özel tasarımlı logolar, 1999 yılından itibaren Google’nin kurucuları Larry Page ve Sergey Brin tarafından kullanıldı.

Doodle uygulamaları, tüm dünya ülkeleri için önemli gün ve tatillere, kültürel olaylara ve tarihte yer alan önemli kişilere bu platformda yer vererek, dikkati çekmeyi amaçlıyor.

Ayrıca internet kullanıcıları bu özel tasarımlı logonun üstüne tıklayarak, o güne, kişiye,konuya özel daha ayrıntılı bilgiye erişebiliyorlar.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.