Google'ın patronuyla ortak oluyor!

Lady Gaga ile Google'ın eski CEO'su, yeni yönetim kurulu başkanı Eric Schmidt teknoloji ve eğlenceyi bir araya getirecek

06 Haziran 2011, Pazartesi 17:47 Son Güncelleme:
A A
Google'ın patronuyla ortak oluyor!

Yeni albümünü Farmville'de tanıtan ve Google Chrome reklamlarında yer alan Lady Gaga'nın teknoloji ve internet merakı devam ediyor. Gaga, Google Yönetim Kurulu Başkanı Eric Schmidt'le menajeri Troy Carter’ın 'Backplane' isimli projesine ortak oluyor.

Henüz hazırlık aşamaları devam eden ancak kısa bir zaman içerisinde kullanıma açılması beklenen proje, markaların online ortamlardaki varlıklarını bir araya getiren ve kullanıcılar için hem teknoloji hem de eğlenceyi bir arada yaşayabilecekleri bir platform olacak.

Henüz detayları paylaşılmamış olsa da Gaga’nın NFL (Amerikan Futbol Ligi) takımlarıyla ve çeşitli müzisyenlerle Backplane’de yer almaları için görüşmelerde bulunduğu söyleniyor. Gaga ve Schmidt’in ortaklığı ise aslında Schmidt’in yatırım şirketi olan Tomorrow Ventures üzerinden gerçekleşecek.

Menajerinin girişiminde gelecek olduğunu düşünen ve ona yatırım yapan Gaga, yüzde 20 hisseye sahip olacak. Yatırımcılığın yanında bu girişime danışmanlık da yapması beklenen Gaga’nın şimdiden kendi tarzıyla sitenin dizaynına katkıda bulunmuş olduğu aktarılıyor.

Eric Schmidt’in sahip olduğu yatırım şirketi Tomorrow Ventures’un ise 1 milyon doların üzerinde bir yatırımda bulunduğu ve bu rakamın daha da artabileceği söyleniyor.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Kobe Bryant'ın ani ölümü ünlüleri yasa boğdu