Gören var mı?

Gören var mı?

Bursa'da, geçen ay sonunda meydana gelen trafik kazasında yaşamlarını yitiren Mustafa Alpaslan ve eşi Zişan Güner Alpaslan'ın yakınları, kazayı görenlerin mahkemede tanık olmak üzere kendilerine yardımcı olmalarını istedi

12 Ağustos 2015, Çarşamba 16:20 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Kaza, 31 Temmuz günü saat 16.00’da Bursa-İzmir yolunun 27. kilometresinde meydana geldi. Mustafa Alpaslan (27) idaresindeki otomobil, servis minibüsünün yolcu almak için durması üzerine yavaşlayan Aytekin Ö. idaresindeki TIR’a arkadan çarptı. Otomobile de arkadan gelen Yılmaz G. idaresindeki TIR çarptı. 2 TIR’ın arasında kalan otomobilin içinde sıkışarak hayatını kaybeden şoför Mustafa Alpaslan ve yanındaki eşi Zişan Güner Alpaslan (29), itfaiye ekiplerinin 1 saatlik çalışmasıyla araçtan çıkarıldı.

Öğretim görevlisi olan ve kazada hayatını kaybeden çift 1 Ağustos’ta son yolculuklarına uğurlanırken, İzmir’de yaşayan abla Nesrin Güner Yayla, sosyal medya paylaşım sitesinden kazanın görgü tanıklarını aramaya başladı.

'BU KAZAYI GÖRDÜYSENİZ LÜTFEN TANIK OLUN'

Yayla, hayatını kaybeden kardeşi Zişan ve damatları Mustafa’nın fotoğrafları ile birlikte, "31.07.2015 günü Bursa-Balıkesir yolu 27. kilometresinde Minteks Alışveriş Merkezi önündeki ölümlü trafik kazasında hayatını kaybeden Zişan Güner Alpaslan ve damadımız Mustafa Alpaslan’ın ablasıyım. ODTÜ’de araştırma görevlisi olan gencecik iki kardeşimiz ve doğmamış 6,5 aylık bebeğimizle üç canımızı kaybettik. Ulusu için çalışan ilkeli, çalışkan, başarılı iki bilim insanıydılar. Acımız çok derin ve de büyük olay anını görenbilen kişilerin Bursa Adliyesi’nde görülecek olan mahkemede şahitlik yapmak üzere bize dönmelerini rica ederim. Tek amacımız faillerin bulunması ve böylesine trafik suçlarının işlenmemesidir. Yalnız olay anını tüm detaylarıyla, oluş şekli, kimler sebep oldu anlatabilecek kişilerin bilgi vermesini rica ediyorum. Teşekkür ederim. Ayrıca paylaşın ne kadar kişiye ulaşabilirsek" yazarak kazaya tanıklık edenlerden yardım istedi.

PAYLAŞIMLA ORTAYA ÇIKAN BİR ACI GERÇEK DAHA

Zişan Güner, kazadan 3 gün önce "TÜBİTAK 2214-A Yurt Dışı Doktora Sırası Araştırma Bursu kazanılmıştır..! Bekle bizi Florida" notunu sosyal medya üzerinden paylaştıktan sonra mutlu haberle yola çıkan çiftten geriye sadece paylaştıkları fotoğraflar kaldı. Yaşanan bu acı verici olayın suçlularını arayan abla Yayla’nın, "Gencecik iki kardeşimiz ve doğmamış 6,5 aylık bebeğimizle üç canımızı kaybettik" demesiyle bir acı gerçek daha ortaya çıktı.

İHA

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İstanbul Kültür Üniversitesi 1 öğretim üyesi alacak