Görenler gözlerine inanamıyor!

Sağlıklı bir yaşam için kilo vermeye karar veren Simone Anderson adlı kadın, bir yıl içinde tam 90 kilo verdi. Şimdi sosyal medya aracılığıyla başkalarına ilham olmaya devam ediyor...

18 Mayıs 2019, Cumartesi 08:55 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Yeni Zelanda'nın Auckland şehrinde yaşayan Simone Anderson'un kilo verdikten sonraki değişimi o kadar şaşkınlık verici ki Instagram'da paylaştığı fotoğraflar birçok kişi tarafından takip ediliyor.


Bambaşka birine dönüşen genç kadın, kendisi gibi kilolarından kurtulmak isteyenlere sosyal medya aracılığıyla yardımcı oluyor


Simone Anderson uzun yıllar boyunca kilo problemi yaşadı. Diyet uyguladı, spor yaptı ama başarılı olamıyordu.


Bir gün zayıflamaya kesin olarak karar verdi ve onun için 1 yıl 2 hafta sürecek değişim başladı.


169 kilo olan Anderson, 92 kilo olunca zayıflama serüvenini Instagram hesabında paylaşmaya başladı.


Simone Anderson, mide ameliyatı geçirdi ve ondan sonra 90 kilo verdi.


2014 yılında sağlığını gözden geçirmeye karar verdiğinde 169 kilo olan Simone, mide ameliyatı, sağlıklı beslenme ve sıkı bir egzersiz programı uyguladı.


Ameliyattan sonra sarkan derileri için de bir başka operasyon geçirdi ve sonunda istediği vücuda kavuştu.


Karın germe, göğüs dikleştirme, kol ve bacaklardaki sarkan derileri aldırma gibi işlemlerden sonra bambaşka biri olan Simone, 'Görüntüm harika. Kendimi bundan daha iyi hissedemezdim' şeklinde açıklamada bulundu.


"Yemek bağımlılığım vardı ve bunun değişmesi gerekiyordu. Ya kendimi değiştirecektim ya da 30 yaşında yatağa bağlı olacaktım. Böyle yaşayamazdım. Karar verdiğimde önce işlenmiş gıdaları kestim. Her gün bir saat yürüdüm ve yüzdüm.


Ancak istediğim kiloyu veremedim çünkü yeme isteğim bir türlü geçmiyordu. Bu yüzden ameliyat seçeneklerini araştırdım. Ameliyat sonrası 77 kilograma düştükten sonra fazla derileri aldırmanın yollarını araştırdım.


Yedi hafta sonunda tamamen bambaşka biri olmuştum. Yıllar boyunca görüntüm yüzünden özellikler erkekler tarafından eleştirildim ve alay edildim. Bu görüntüm onlara gelsin. Kilolu olmak bir kişiyi tanımlamıyor ancak çirkin bir kalp sizi sonsuza dek takip edecek'' diyerek serzenişte bulundu Simone.


Yolculuğunun hiç kolay olmadığını da söyleyen genç kadın, bu süreçte birçok zorlukla karşılaştığını, hiçbir şeyin göründüğü gibi kolay olmadığını ifade ederek kendisine gelen olumsuz yorumlardan da çok rahatsız olduğunu dile getirdi.


Simone oldukça zor bir kararla, elde ettiği başarının sahte olduğunu söyleyenlere harika bir yanıt verdi.


Böyle bir fotoğrafı tüm dünyayla paylaşmak oldukça zor da olsa, Simone sarkmış vücudunu gösteren bir fotoğraf yayınlamaya karar vererek fotoğrafın altına, "Evet vücudumda çatlaklar ve sarkmalar var. Fakat paylaştığım her fotoğrafta onları göstermeye gerek duymuyorum" notunu yazdı. Genç kadın bu durumdan da kurtularak bambaşka biri oldu.


Simone kendisi gibi kilolarından kurtulmak isteyenlere hem hazırladığı blog hem de sosyal medya aracılığıyla yardımcı oluyor.


Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER 2020 tarzında sıcak iklimlere dönüş başladı