Görenler hamile sanıyordu, sebebi 6 yıl sonra anlaşıldı...

Yıllarca cilt ve sağlık problemleri yaşayan 23 yaşındaki Tasha'nın karnı şişiyordu ve etrafındakiler onun hamile olduğunu düşünüyordu. Gerçek sonra ortaya çıktı...

17 Mayıs 2019, Cuma 14:12 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Avustralyalı model Tasha Ross, 15 yaşından beri hormonel sorunlar yaşıyordu.

Tasha Ross bu sebeple şişkinlik, sivilce ve şiddetli kramplar ile mücadele ediyordu.

Genç kadın bu durumuna çözüm için hastaneye ilk gittiğinde doktorlar ona her şeyin 'kafasında olduğunu' söyledi. Ancak her şey doktorların iddia ettiği gibi Tasha'nın kafasında yarattığı psikolojik bir durum değildi.

Genç kadının vücudunda şişkinlikler oluştu ve o kadar ilerledi ki etrafındakiler genç kadını 6 aylık hamile sanıyorlardı.

Sonradan şişkinlikle beraber vücudunda izler de oluşmaya başladı.

Genç kadın çözüm için yılmadı ve 10'dan fazla doktora gitti. Tasha'ya sırasıyla gıda intoleransı, apandisit, IBS gibi yanlış tanılar konuldu.

Tasha'nın hastalığının teşhis edilememesi tam 6 yıl boyunca devam etti.

20 yaşında 'artık son' diyerek gittiği doktor, yıllar boyunca süren ağrılarının sebebinin 'endometriozis' adlı hastalık olduğunu söyledi.


Genç kadının hastalığı tam olarak düzelmese de Tasha, karın kaslarındaki şiddetli ağrılarını azaltmak için doktor tavsiyesi ile magnezyum tozu ve bazı ilaçlar kullanmaya başladı.

Tasha artık acıyı kontrol ederek hayatına devam edebildiğini söyledi ve aynı sorunu yaşayanların asla pes etmemesini ve kendileriyle barışık olmalarını tavsiye etti.

Endometriozis, rahim iç tabakası olan endometriyumun rahim dışında, yumurtalıklar, karın iç zarı gibi vücudun diğer bölgelerinde bulunması anlamına geliyor.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Kafaları karıştıran açıklama! Doktor Li öldü mü?