Görenler hayran kalıyor ama... Zehirleyebilir!

Ordu’nun yüksek kesimlerindeki yaylalarda yetişen sarı renkteki orman gülleri, görenleri kendine hayran bırakıyor. Direkt yenildiğinde zehirleyebilen güller, arıların bal yapmasına da yardımcı oluyor

30 Mayıs 2019, Perşembe 10:56 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Yüksek kesimli yaylalarda yetişen ve bölgede 'avu çiçeği' yani 'zehir çiçeği' diye tabir edilen orman gülleri, kendisine has rengi ve kokusuyla hayran bırakıyor. 

Mayıs ayının sonlarında açmaya başlayıp kısa sürede solan ve direkt yenildiğinde zehirleyebilen orman gülleri, arıların bal yapmasına da yardımcı oluyor.

Ordu’nun Kabadüz ilçesine bağlı Çambaşı Yaylası, Korgan ilçesindeki yaylalar ve şehrin diğer yüksek kesimli arazilerindeki yaylacılar, yaylalarının her mevsim ayrı bir güzelliği olduğunu söylediler.

Bölgedeki yaylanın kendilerine has güzellikleri olduğunu ifade eden vatandaşlar, maceracıların, turistlerin, fotoğrafçıların, doğaseverlerin muhakkak bu yaylalara uğraması gerektiğini dile getirdiler.

Orman gülünü daha önce görmeyenlerin kesinlikle yaylalara çıkması gerektiğini belirten vatandaşlar, gelenleri eşsiz bir güzelliğin beklediğini ifade ettiler.

Yaylalarda yaşanan renk cümbüşünün oluşturduğu kartpostallık görüntüler ise görenleri hayran bırakıyor.

İHA

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Cirque du Soleil, iflas başvurusunda bulundu