Önceki Fotolar

Görenleri şaşkına çeviren olay... 47 yavrusu birden oldu

Bursa Hayvanat Bahçesi’nde ikinci kez yumurtlayan iguana 47 tane yavru dünyaya getirdi.

07 Kasım 2018, Çarşamba 23:28 Son Güncelleme:
A A

Yavruların bir tanesi hayata tutunamadı. Bu yıl bir kez daha yumurtlayan iguananın 16 tane yavrusu dünyaya gelmiş , büyüyen yavruların bir kısmı başka hayvanat bahçelerine verilmişti. 

YAPRAK VE ÇİÇEKLERLE BESLENİYORLAR

YAPRAK VE ÇİÇEKLERLE BESLENİYORLAR

Kuzey Meksika, Orta Amerika, Karayip Adaları ve Güney Brezilya Yağmur Ormanları’nda yaşayan iguanalar yaprak, çiçek ve meyve ile besleniyor. 

YETKİLİLER BİLGİ VERDİ

YETKİLİLER BİLGİ VERDİ

Bursa Hayvanat Bahçesi’nde mavi ve yeşil renkte olan bu hayvanlar 10 kilograma kadar ulaşabiliyor. Hayvanat bahçesi yetkilileri, yavru iguana hakkında bilgi verdi. 

Doğal kuluçka ortamında yumurtalarını 35-40 santim yerin altında gömüldüğünü dile getiren yetkililer, “30 derece uygun sıcaklığı bulduğunda yumurtalarda gelişim oluşuyor. 

'İKİNCİ KEZ YAVRU ALIYORUZ'

'İKİNCİ KEZ YAVRU ALIYORUZ'

Bu sene iki kez gelişim oluştu. 16 tane iguana yavrusu almıştık, şimdi de 47 yavru dünyaya geldi. Yavruların bir tanesi öldü. Onlar büyüyünce ayrı bir yere alacağız. Bursa Hayvanat Bahçesi’nde ikinci kez yavru alıyoruz.

Bu sene güzel ortam sağlanınca yavruları aldık. 90 gün civarında yumurtada gelişen yavrular daha sonra kabuğu kırarak dışarı çıkıyor” dedi. 

İguanaların bir çiftleşmede 12 ila 24 yumurta yaptıkları öğrenildi. 

BURSA (İHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER "Aile Şerefi" filminin hafızalara kazınan isimleri bir arada! Değişimleri ise şaşırttı!