Göz altı morluklarından kurtaran karışım

Güzellik ve bakım deyince bile aklınıza ilk olarak yiyecekler geliyorsa doğru yerdesiniz. Çünkü bu doğal besinler aynı zamanda cildinizi canlandırıyor, yüzünüzü olduğunuzdan daha kusursuz gösteriyor. İşte onlardan biri…  

25 Kasım 2017, Cumartesi 17:55 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Artık dünyadaki hemen hemen herkes yüzünü doğaya dönmüş durumda O zaman biz neden eksik kalalım, bir sivilceden kurtulmak, kara noktaları temizlemek ya da yüzümüzdeki şişkinliklerden, göz altımızdaki morluklardan kurtulmak için içinde hangi kimyasal maddelerin kullanıldığından bile bihaber olduğumuz kremlere, maskelere, cilt bakım ürünlerine dünyanın parasını verelim ki?  

Üstelik elimizin altında zerdeçal, yoğurt ve limon suyu gibi değerini aslında hepimizin az çok bildiği basit malzemeler varken?  

Bu tarifi bir köşeye not edin: Göz altınızdaki morluklardan, yüzünüzdeki lekelenmelerden, şişkinliklerden hatta sivilcelerden kurtulmak, şöyle ışıl ışıl bir cilde sahip olmak için denemeye değmez mi?  

Malzemeler:

Malzemeler:

  • 1/2 çay kaşığı toz zerdeçal 1/2 çay kaşığı taze sıkılmış limon suyu 2 yemek kaşığı yoğurt 1/2 çay kaşığı bal ya da zeytinyağı (İsteğe bağlı)

Nasıl yapılır?

Nasıl yapılır?

  • Küçük bir kabın içine tüm malzemeleri ekleyin ve güzelce karıştırın.
  • Ardından hiç bekletmeden göz altı morluklarınızın bulunduğu alan başta olmak üzere yüzünüzde şişlik, renk değişimi gibi sorunlar olan bölgelere sürün ve 20 dakika bu şekilde bekleyin.
  • Son olarak yüzünüzü soğuk suyla güzelce temizleyin.
  • Eğer cildiniz fazla kuruysa karışıma 1/2 çay kaşığı bal ya da zeytinyağı da ilave edebilirsiniz.  

Dikkat! Karışımın gözünüze temas etmemesine dikkat edin. Özellikle karışımdaki malzemelerden herhangi birine karşı alerjiniz varsa, bu karışımı uygulamayın. Eğer alerjiniz olup olmadığını bilmiyorsanız, önce doktorunuza danışın!   

Zerdeçalın faydaları nelerdir?

Zerdeçalın faydaları nelerdir?

Karışımın en renkli yüzü olacak isim zerdeçal. Kendisi, içindeki kurkumin (curcumin) adlı madde sayesinde son zamanlarda altın değerinde görülen bir malzeme bildiğiniz gibi. Çünkü bu aktif madde sayesinde vücutta oluşan iltihaplanmaların daha hızlı bir şekilde iyileşmesine destek oluyor, toksinlerin, yani vücudumuza giren yabancı maddelerin vücuttan uzaklaştırılmasına da yardım ediyor.  

Bitti sanıyorsanız, yanılıyorsunuz, çünkü zerdeçal tüm bunların yanında kan damarlarındaki plakların, pıhtıların temizlenmesini de hızlandırıyor. Ödemden eklem ağrılarına kadar birçok sorunla baş etmemize destek veriyor. Hal böyle olunca göz altı morluklarına, şişkinliklere ve hatta sivilcelere de iyi geliyor tabii.  

Yoğurdun cilde faydası

Yoğurdun cilde faydası

Yoğurt derseniz, o zaten evlerimizin baş tacı, soframızın olmazsa olmazı ama sadece bu kadar da değil. İçindeki laktik asit sayesinde cilt rengini açmada da önemli bir malzeme. Doğal olarak birçok güzellik ve bakım formülünün içinde de kendine yer buluyor.  

Tabii burada dikkat edilmesi gereken kullanılan yoğurdun olabildiğince doğal sütten hazırlanmış doğal bir yoğurt olması. Aksi halde yeterli etkiyi göremeyebilirsiniz, bizden söylemesi.  

Limonsa hepimizin bildiği gibi asidik yapısıyla cilt beyazlatma yöntemlerinin en gözde malzemelerinden. Doğal olarak göz altı morluklarında da üzerine tanımıyor. Ancak asidik özelliği nedeniyle göze asla temas ettirilmemesi, tarifinde yazan miktardan fazla kullanılmaması büyük önem taşıyor.  

Limonsa hepimizin bildiği gibi asidik yapısıyla cilt beyazlatma yöntemlerinin en gözde malzemelerinden. Doğal olarak göz altı morluklarında da üzerine tanımıyor. Ancak asidik özelliği nedeniyle göze asla temas ettirilmemesi, tarifinde yazan miktardan fazla kullanılmaması büyük önem taşıyor.  

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kirpik "uzatan ve gürleştiren" serumlar gerçekten işe yarıyor mu yoksa aldatmaca mı?