Göz çevrenizin bakımına özel kılavuz

Bu hassas bölge, yüzünüzün geri kalanından farklı bir bakım gerektirir. Göz kapağı çevresi bakımı özellikle 30'lu yaşlardan sonra önem kazanır ve dikkat edilmediği takdirde narin göz çevresi hızla kırışarak sizi yaşlı gösterir. Bu konuda yapılması ve yapılmaması gerekenleri izleyin ve ince çizgilerden şişkinliğe kadar yaygın sorunları nasıl çözeceğinizi öğrenin.

23 Ekim 2021, Cumartesi 16:36 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Gözleriniz ruhunuza açılan bir pencereyse, etraflarındaki cilde elinizden gelenin en iyisini yapmak isteyeceksiniz. 

Kozmetik Cerrahi ve Dermatolog Lauren Fine .“Gözlerinizin etrafındaki bölge, vücudunuzun en ince, en hassas bölgelerinden biridir. Ayrıca, ince çizgiler gibi ilk yaşlanma belirtilerini ortaya çıkaran ilk kişilerden biri” diyor

GÖZ ÇEVRESİ BAKIMI NEDEN ÖNEMLİDİR?

GÖZ ÇEVRESİ BAKIMI NEDEN ÖNEMLİDİR?

2015 yılında Advanced Biomedical Research'te yayınlanan bir araştırmaya göre  , göz bölgesi cildinde yüzünüzün ve vücudunuzun geri kalanı kadar çok yağ bezi ve kolajen bulunmaz, bu da onu kuruluğa, sarkmaya, çizgilere ve kırışıklıklara daha yatkın hale getirir.

Clinical Anatomy'de Eylül 2015'te yayınlanan bir araştırma , cildin daha az yağ bezlerine sahip bölgelerinin daha az yoğun olduğu ve kırışıklara daha yatkın olduğu sonucunu gösterir. Bu nedenle kaz ayağı bu kadar büyük bir sorundur.

GÖZ ÇEVRESİ BAKIMI NASIL YAPILMALI?

GÖZ ÇEVRESİ BAKIMI NASIL YAPILMALI?

New York'ta Dermatolog Michele Green, "Göz kremleri insanların unuttuğu ve sıklıkla kullanmadığı şeylerden biri" diyor. "İhtiyacı olan nemi sağlamak için o bölgeye nüfuz edebilen bir nemlendiriciye ihtiyacınız var."

Dr. Fine'da, "Göz kapağı derisi için özel olarak tasarlanmış bir göz kremine ihtiyacınız var" diyor. Yüz serumları ve nemlendiriciler, göz altı cildi için çok güçlü bir konsantrasyon olan retinoidler gibi aktif bileşenler içerebilir.

  • Mutlaka göz kremi kullanın
  • Göz kremi seçiminde aktif bileşenler arayın.
  • Göz kreminin nasıl sürüleceğini öğrenin
  • Göz çevrenize uygun olmayan ürünleri göz çevrenize temas ettirmeyinGÖZ ÇEVRESİ KREMİ SEÇİMİ

GÖZ ÇEVRESİ KREMİ SEÇİMİ

Hassas bir bölge olması, yumuşak bir nemlendiriciye ihtiyacınız olduğu anlamına gelmez. 

Dr. Green, aranacak en iyi şeylerden birinin , bir A vitamini türevi olan retinol içeren bir göz kremi olduğunu söylüyor. Retinol içeren bir göz kremi, retinol içeren tipik bir yüz kreminden farklı olacaktır. Tahriş riski nedeniyle, tahriş riskini azaltırken hidrasyonu artırmak için daha düşük konsantrasyonda retinol ve daha yumuşatıcı bir bazda (nemlendirme anlamına gelir; hyaluronik asit gibi bileşenler arayın) özel olarak formüle edilecektir.

Retinol güçlü bir bileşendir. Saf halde aldığınız retinolü göz çevrenize sürmek yerine retinollü göz çevresi için formüle edilmiş ürünleri tercih ederseniz olası tahrişleri önlersiniz.


GÖZ KREMİ NASIL SÜRÜLÜR?

GÖZ KREMİ NASIL SÜRÜLÜR?

Göz kreminizden en iyi şekilde yararlanmak için doğru uygulama için şu adımları izleyin:

  • Yüzük parmağınızı kullanın. En zayıf parmağınızdır, bu nedenle doğal olarak yumuşak bir dokunuşa sahip olacaktır.
  • Bezelye büyüklüğünde bir ürün alın.
  • Gözlerinizin altındaki küçük noktalara, en iç köşeden başlayıp dışa doğru hafifçe vurun. Alt kirpiklerinize çok yakın krem ​​​​uygulamaktan kaçının.
  • Ürünü cildinize yedirin. Sürüklemekten veya sürtünmekten kaçının.
  • Kremin tamamen emilmesi için 2 dakika bekleyin.
  • Kalan cilt bakım ürünlerinizi ve makyajınızı uygulayın.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Dişlerinizin rengini değiştiren 8 ilginç alışkanlık