Gözleri daha büyük göstermek için 10 makyaj tüyosu

Gözleri daha büyük göstermek, doğru makyajın en büyük nimetlerinden biri. Gözleri büyük göstermenin püf noktaları hepimizi cezbediyor, çünkü daha iri gözler daha canlı ve anlamlı bakışlar demek. Gözleri büyük göstermek, gözünüzde büyümesin. Gözleri daha iri göstermek için uygulanacak birkaç adım, anında daha büyük gözlere sahip olmanızı sağlayacak. Unutmayın, daha iri gözler, daha çekici bakışlar.

19 Eylül 2020, Cumartesi 10:44 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1.Dumanlı göz makyajında

1.Dumanlı göz makyajında

Göz kapağı katlanma bölgesinin bir tık daha üzerine uygulayacağınız kontür renginizde bir farla göz şeklinizi büyütebilir ve değiştirebilirsiniz. Eğer daha iri ve çekici bakışlar istiyorsanız koyu farları tüm göz kapağı yerine gözünüzün dış kısmında yoğunlaştırın ve kaş bitiminize doğru dumanlı bir efekt verin.

2.Parlak göz pınarları

2.Parlak göz pınarları

Göz pınarlarınıza uygulayacağınız sedefli bir far bakışlarınızı hem aydınlatacak hem de daha büyük ve etkileyici kılacak. Ten renginize ve makyaj paletinize göre kırık beyazdan pembe altına ışıltılı ürünleri kullanarak çekici ve canlı bakışların keyfini çıkarın.

 3.Alt kirpiklerde gölge oyunu

3.Alt kirpiklerde gölge oyunu

Alt kirpik diplerinize kalem yerine ten renginizden bir-iki ton koyu bir farı dumanlı şekilde dağıtın. Kalemin keskin hatları olmadan vereceğiniz bu gölge, göz şeklinizde bir illüzyon yaratacak ve olduğundan daha büyük gösterecek.

 4.Nude kalemlerden yardım alın

4.Nude kalemlerden yardım alın

İri bakışlar için, göz içlerine sürülen koyu renkli ya da beyaz kalemleri rafa kaldırın! Concealer renginizle aynı tonlarda bir göz kalemini iç kirpik diplerinize uygulayarak daha doğal ve enerjik bakışlar elde edebilirsiniz.

 5.Maskarayı nasıl sürmeli?

5.Maskarayı nasıl sürmeli?

Kalkık kirpikler enerjik bakışların olmazsa olmazı. Bir kirpik kıvırıcıyla şekillendirdiğiniz kirpiklerinizi tarayın. Maskaranızın son katında gözünüzün dış kısmında kalan kirpiklerinizi yukarı ve dışa açılı olarak şekillendirin. Bu gözünüze daha çekik ve gizemli bir hava katacaktır. Alt kirpiklerinizde ise orta bölgeye yoğunlaşın. Orta kısma uygulayacağınız bol maskara göz şeklinizi irileştirecek.

 6. İddialı ama üst kirpik içini boyayın

6. İddialı ama üst kirpik içini boyayın

Asyalıların yapı olarak küçük olan gözlerini daha büyük göstermek için kullandığı 'tight-lining' yöntemi de bir seçenek tabii. Ama bunu sabah rutininize katar mısınız bilemiyoruz. Çünkü çok dikkatlice yapılması gerek ve özen gerektiriyor. Gözün üst kapağının iç şeridine, yani kirpiklerle göz arasındaki pembemsi şeride uygulanan siyah kalem 'tight-lining' demek oluyor. Üzerine bir de koyu bir rimel sürünce daha iri gözlere kavuşmuş oluyorsunuz.

 7. İnce bir eyeliner

7. İnce bir eyeliner

İnce ve göz kapağının bitişinden sonra hemen havaya kıvrılan eyeliner'lar, gözleri daha uzun göstermek için birebir. Bu işlem sırasında iki göz de eşit olsun diye çok çabalamaya da gerek yok aslında. İhtiyacımız olan tek şey likit olanlardan daha kolay çizilebilen, ama çok daha fazla renk veren jel liner'lar. Kesik uçlu, açılı bir eyeliner fırçasıyla 'jel liner'ı hata yapmadan, adım adım şekillendirmek en az 15 dakika kazandıracak.

 8. Açık renk buğulu makyajlar

8. Açık renk buğulu makyajlar

Gözleri büyük göstermek için buğulu göz makyajının şekli ile oynayabilirsiniz. Siyah yerine açık tonlara sahip jel eyelinerı kirpik çevrenizden dış köşelere doğru uygulayın. Alt ve üst kirpiklerinizdeki eyeliner çizgisi gözbebeğiniz ile aynı hizaya geldiği zaman durun ve daha sonra da küçük yumuşak bir fırça veya pamuklu çubuk yardımıyla dağıtın.

 9. Hangi renk maskara kullanmalısınız?

9. Hangi renk maskara kullanmalısınız?

İnce gözüken kirpikleriniz için uzuk süreli eyeliner ya da likit eyeliner'lar kullanabilirsiniz. Bunlar kirpiklerinizi daha dolgun gösterir. Esmerler için siyah, sarışınlar ve kızıl saçlılar için çikolata kahvesi renkler kirpikleri daha çok ortaya çıkarmada yardımcı olur. Kirpik hizasından eyeliner'ı çekin ve bir kılak çubuğu ile bu çektiğiniz çizgiyi dağıtarak buğulu bir görünüm verin. 

 10. Kirpik dipleri

10. Kirpik dipleri

Gündüzleri kirpiklerinizi uzun ve gözlerinizi ortaya çıkarmak için kirpik diplerinize mat koyu renkte bir far uygulayın. Bunun için küçük açılı fırça kullanabilirsiniz. Ayrıca kirpikleri kıvırdıktan sonra maskaraya ihtiyaç olmadan kirpiklerinize besleyici kirpik maskaraları sürebilirsiniz. Bunlar kirpiklerinizi de besler. 


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 'Kilo verdim, vücudum sarktı': Deri sarkmalarına medikal çözümler