Göztepe-Beşiktaş maçıyla açılacak olan Gürsel Aksel Stadı'nda arbede

Göztepe'nin yeni stadı Gürsel Aksel Stadyumu, Göztepe-Beşiktaş maçıyla açılıyor. Stadın açılışı öncesinde 15 bin Göztepeli taraftar yeni mabedlerine yürürken Beşiktaş otobüsüne taş atılması sonucu arbede çıktı.

26 Ocak 2020, Pazar 15:58 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Saat 12.00'de Susuzdede Parkı'nda toplanan 7'den 77'ye binlerce sarı-kırmızılı taraftar, tezahüratlar eşliğinde meşaleler yakıp Mithatpaşa Caddesi'nden yıllardır heyecanla bekledikleri stada geldi.

Büyük coşku ve heyecan yaşayan sarı-kırmızılılar, kulüp binasına geldiklerinde ise hep bir ağızdan kulübün amatör kümeye kadar düştüğü 2003-2007 yılları arasında Göztepe taraftarlarıyla özdeşleşen İsyan Marşı'nı söyledi.

Kortej öncesi İzmir Emniyeti ise geniş güvenlik önlemleri aldı. Taraftar tüm sokak ve caddeleri bayraklarla süsledi.

Trafiğe kapatılan Mithatpaşa Caddesi'nde oldukça renkli görüntülere imza atan Göztepeli taraftarlar saat 14.00'te tribünlere alınmaya başlandı.

Bu arada Beşiktaş kafilesini taşıyan otobüs, bugün ilk kez kapılarını açacak Gürsel Aksel Stadı'na gelirken olay çıktı.

Kafileyi taşıyan otobüsün Mustafa Kemal Sahil Bulvarı üzerinden geçişi sırası bir grup Göztepeli taraftar, takım otobüsüne taş attı.

Çevik kuvvet ekiplerinin ise gruba müdahale ettiği öğrenildi.

TOMA'yla taşkınlık yapan grubun üzerine tazyikli su sıkan emniyet güçleri, biber gazıyla taraftarları uzaklaştırdı.

Beşiktaş takımı geniş güvenlik önlemleri altında Gürsel Aksel Spor ve Sağlıklı Yaşam Merkezi'ne giriş yaptı. Kafile stada girerken ise herhangi bir taşkınlık yaşanmadı.


DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Manchester United, Carlos Tevez'i kadrosuna tekrar katmak istiyor