Göztepe, Eren Derdiyok ve Yasin Öztekin'i kadro dışı bıraktı

Göztepe'de teknik direktör İlhan Palut'un raporu doğrultusunda Yasin Öztekin ve Eren Derdiyok kamp kadrosuna alınmadı. Kadro dışı kalan iki oyuncuyla yollar ayrılacak. Yasin Öztekin ve Eren Derdiyok, Galatasaray'dan transfer edilmişti.

08 Ocak 2020, Çarşamba 12:56 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

İkinci yarı için hazırlıklarını Antalya'da sürdüren Göztepe'de iki tecrübeli oyuncuyla yollar ayrıldı. Teknik direktör İlhan Palut, kamp kadrosuna almadığı Eren Derdiyok ve Yasin Öztekin için şu açıklamayı yaptı: 

"Her ayrılık üzücüdür. Bazen bazı futbolcular için hava değişimi gerçekten performans adına olumlu etkiler yaratabiliyor. Bizim de kendi oyun planımızda daha da yoğunlaşmamız adına sayımızı düşürmemiz gerekiyor. Yasin ve Eren ilk yarı boyunca disiplinle çalıştı. Ancak forma giyemediler. İkisi de Antalya kamp kadrosuna dahil edilmeyecek. Kadromuz kalabalıktı. Bazı isimlerle yollarımızı ayırmamız gerekiyordu"

Yasin Öztekin, Galatasaray'dan transfer olduğu ilk sezonda Göztepe'ye büyük katkı verdi. 30 maçta 9 golle istikrarlı ve skorer bir grafik çizen Yasin, bu sene ise yedek kulübesine mahkum oldu.

Yasin Öztekin, 2015 yılında Galatasaray'da oynarken Real Madrid karşılaşmasından önce "Ronaldo'nun hayranıydım, o mu ben mi daha iyiyiz göreceğiz" demişti.

İkisi de kayıp

İkisi de kayıp

Eren Derdiyok ise Galatasaray'da uzun süre kadro dışı kaldıktan sonra Göztepe'ye transfer olmuştu. İsteneni bir türlü veremeyen Eren, bu sene de 5 Lig, 4 Türkiye Kupası maçına çıktı. Kupa'da 3 gol atan Eren, ligde golle tanışamadı.

İlk yarıda beklentilerin altında kalan Göztepe, ikinci yarıda bazı değişikliklere gitmeyi planlıyor ve teknik direktör İlhan Palut'un iki oyuncuyla yolları ayırma kararı da bu planın bir parçası.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Uğur Tütüneker: 9-10 yabancıyla oynuyorlar, biz 2 yabancıyla oynardık