Greta Thunberg Nobel Barış Ödülü'ne aday gösterildi

Daha yeni 18 yaşına giren iklim aktivisti Greta Thunberg, bu yılki Nobel Barış Ödülü'ne aday gösterilenler arasında yer aldı. Thunberg, kurduğu çevre örgütü Fridays for Future ile 'iklim krizine karşı mücadelenin en önde gelen sözcülerinden' biri olarak gösterildi. Öte yandan ödüle aday gösterilenler arasında Donald Trump da yer alıyor.

01 Şubat 2021, Pazartesi 11:14 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

15 yaşında küresel iklim değişikliği kampanyalarına öncülük etmeye başlayan İsviçreli çevre aktivisti ocak ayında 18 yaşına girdi. Genç yaşta tüm dünyayı iklim değişimine karşı bilinçlendiren Thunberg, Nobel Barış Ödülü'ne aday gösterildi.

Adaylar arasında Donald Trump da var

Adaylar arasında Donald Trump da var

Thunberg, kurduğu çevre örgütü Fridays for Future ile "iklim krizine karşı mücadelenin en önde gelen sözcülerinden" biri olarak gösterildi. Diğer adaylar arasında ABD eski başkanı Donald Trump, NATO ve BM Mülteci Ajansı (UNHCR) bulunuyor. Dünya çapındaki parlamento üyelerinden eski Nobel Ödülü sahiplerine binlerce kişinin aday önerme hakkı bulunuyor. Aday başvuruları pazar günü sona eriyor ancak bu adaylıklar, Nobel Komitesi'nden bir onay anlamına geliyor.

18 yaşına bastıktan sonra Twitter'da açıklama yapan Greta Thunberg, kötü yöneticileri ifşa edeceğini ve iklim ve okul grevi komplosunun ardındaki tüm karanlık sırları açıklayacağını söylemişti.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Çöpe atılmayan maskeler hayvanları da etkiliyor