Grip şikayetiyle hastaneye gitti, kalbinin delik olduğunu öğrendi

Sivas’ta grip şikayetiyle Cumhuriyet Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne başvuran Rukiye Sağır (28) kalbinin delik olduğunu öğrendi. Rukiye Sağır, başarılı geçen ameliyatın ardından sağlığına kavuştu

25 Ekim 2018, Perşembe 12:54 Son Güncelleme:
A A
Grip şikayetiyle hastaneye gitti, kalbinin delik olduğunu öğrendi

Rukiye Sağır (28), grip şikayetiyle hastaneye başvurdu. Yapılan tetkiklerde kalbindeki duvarlardan birinde 4 santimetre açıklık tespit edilen Rukiye Sağır, Cumhuriyet Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi bölümünde ameliyata alındı. Rukiye Sağır, başarılı geçen ameliyatın ardından sağlığına kavuştu.

Ameliyatı gerçekleştiren Kalp Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Şinasi Manduz, Sağır’ın kalbinde doğuştan 4 santimetrelik açıklık olduğunu belirtti.

KÜÇÜK BİR DELİKTEN AMELİYAT

Hastanın aynı zamanda hipertansiyonu, nefes darlığı ve sık çarpıntıları olduğunu aktaran Prof.Dr. Şinasi Manduz, "Hasta bu tür bir ameliyat için gecikmiş durumdaydı. Bütün bulguları değerlendirip ameliyat kararı verdik. Hastanın göğsünde küçük bir insizyonla girmek suretiyle ameliyatı gerçekleştirdik ve bugün üçüncü günündeyiz. Hastamız serviste ve geziyor, bütün ihtiyaçlarını karşılayabilecek durumda. İki gün sonra da taburcu etmeyi düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.

Rukiye Sağır da grip şikayetiyle hastaneye geldiğini anlatarak "Kalbimin delik olduğunu öğrendim. Hocalarımıza teşekkür ederim, kendileri başarılılar. Çok memnunum, ayaktayım çok şükür. Her işi kendim yapabiliyorum" açıklamasında bulundu.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.