Grosskreutz geri döndü!

Resmi transferin son gününde Felipe Melo ve Alex Telles'i Inter'e gönderen Cim Bom'un, Türkiye'ye getirdiği Kevin Grosskreutz'la sözleşme yapamadığı ortaya çıktı. İddiaya göre, krize FIFA ve TFF arasındaki hattaki tıkanıklık nedeniyle dosyaların FIFA'ya 48 saniye geç ulaşması neden oldu

01 Eylül 2015, Salı 15:35
A A
Grosskreutz geri döndü!

Yaz transfer sürecini çok sancılı geçiren Galatasaray'ın, finalde büyük bir skandalla karşı karşıya kaldığı ortaya çıktı. İddialara göre dün sağlık kontrolünden geçirilip, imza attırılması için İstanbul'a getirilen Alman yıldızın transferinde sorun üstüne sorun yaşandı. Bir iddiaya göre Galatasaray, Grosskreutz'u İstanbul'a getirdikten sonra transferin bitmesine dakikalar kala gerekli belgeleri FIFA'nın sistemine yüklendi.

Sonrasında ise Türkiye Futbol Federasyonu'nun resmi sitesine Grosskreutz'un lisans bilgilerinin girildiği görüldü. Ancak bu sabah işler bambaşka bir hal aldı. Herkes Grosskreutz'un transferinin neden Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) duyurulmadığını merak etti. İşin aslı sonradan ortaya çıktı.

'Hatalı belge' iddiası İddia şöyle; Galatasaray, FIFA'nın sistemine gerekli bilgileri zamanında girmesine rağmen Borussia Dortmund kulübü kendisinden istenen belgelerde hata yaptı. Bunun üzerine durumu FIFA'ya bildiren Galatasaray cephesi, ek süre istedi. FIFA'nın birkaç gün içerisinde Galatasaray ve Borussia Dortmund'a transferin gerçekleşip gerçekleşmediği ile ilgili bilgi vereceği ileri sürülüyor.

Dortmund aksini savunuyor

Almanya'dan gelen haberler ise bambaşka. Dortmund kulübünün profesyonelleri, Kevin Grosskreutz'un transferi konusunda kendilerine Türkiye'den resmi bir bilgilendirme yapılmadığını duyurdu. Kulübün twitter hesabında ise takımdan ayrılan Jakub (Kuba) Blaszczykowski ile ilgili bilgilendirme yapılırken, Kevin Grosskreutz'un ayrılığıyla ilgili herhangi bir paylaşım yapılmadı.

Sosyal medya hesaplarını çok aktif şekilde kullanan, uzun süre kulüp forması giymiş oyuncular ayrıldığında teşekkür mesajı yayınlayan Borussia Dortmund'un, Kevin Grosskreutz'la ilgili herhangi bir paylaşım yapmaması da dikkat çekici bir unsur.

Ülkesine döndü Ve son bomba!..

Fanatik.com.tr'nin edindiği bilgiye göre Kevin Grosskreutz sabah saatlerinde sessiz sedasız ülkesi Almanya'ya geri döndü. Telefonla ulaştığımız kulüp profesyonelleri, Alman yıldızın eşyalarını toplamak için Dortmund'a gittiğini ve birkaç gün içerisinde İstanbul'a dönerek takımla çalışmalara başlayacağını ifade etti. Ancak bu şartlarda Grosskreutz'un Galatasaray'a transfer olup olmayacağı büyük bir merak konusu... 

48 SANİYELİK GECİKME KRİZ YARATTI

Bir diğer habere göre ise, Galatasaray transferin son gününde 4 önemli transfer hamlesine imza atarken, Dordmund'dan transfer edilen Kevin Grosskreutz'un lisansının riske girmesi Sarı - Kırmızılı kulüpte sıkıntı yarattı.

Ancak kulüp yetkilileri yaptıkları açıklamada Grosskreutz'un transferindeki tüm bürokratik işlemleri 23.55'de tamamlayıp, TFF Genel Sekreteri Kadir Kardaş'a gönderdiklerini ve Kadir Kardaş'ın bu işlemi FİFA'ya göndermesi gerektiğini belirtti.

TFF'nin resmi sitesinden yapılan açıklamada da Galatasaray'ın Kevin Grosskreutz'un transfer işlemlerini zamanında yetiştirdiğine yönelik açıklama yapıldı. Ancak FIFA'dan henüz transfere onay gelmemesi kafaları karıştırmış durumda.

Galatasaray'ın Kevin Grosskreutz'un işlemlerini 23.55'de tamamlayıp göndermesinin ardından TFF görevlilerinin de, işlemi FİFA'ya yine saat 24.00'den önce ilettikleri ancak FIFA'nın sistemindeki tıkanıklık yüzünden TFF'nin gönderdiği belgelerin gece 12'yi 48 saniye geçe FIFA'ya ulaşmış olduğu iddia edildi. Böylece takvimde 1 Eylül görünürken FIFA, Kevin Grosskreutz'un transferine şimdilik onay vermedi.

Galatasaray Kulübü yetkilileri, TFF ile FIFA arasındaki "online" hatta yaşanan bu kaosun çözülmesi için başta TFF Genel Sekreteri Kadir Kardaş olmak üzere FIFA ile temasa geçmeleri gerektiğini belirtiyor ve federasyonun bu durumda acil olarak FIFA ile görüşmeleri hızlandırması gerektiğini vurguluyor.

FANATİK - DHA

Sıradaki haber yükleniyor...