Guiness Rekorlar Kitabı'na giren ressam evinde ölü bulundu

Guiness Rekorlar Kitabı'na giren ressam evinde ölü bulundu

Osmaniyeli şair, müzisyen, araştırmacı ve duvar resminde dünya rekortmenliğini elinde bulunduran, adını Guinness Rekorlar Kitabı'na yazdıran 70 yaşındaki Mustafa Dinletir evinde ölü bulundu

31 Mayıs 2017, Çarşamba 17:04 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Musa Şahin Bulvarı Çifte Petroller Kavşağı'ndaki evden kokuların geldiğini duyan çevredekiler polise haber verdi.

Eve gelen polis, ünlü ressam Mustafa Dinletir'in cansız bedenini buldu.


CESET ŞİŞTİĞİ İÇİN KAPIDAN ÇIKARILAMADI


Günler önce öldüğü anlaşılan Mustafa Dinletir'in cesedi, şişmesi nedeniyle kapıdan çıkarılamayınca belediyeden yardım istendi. İş makinesi yardımı ile ikinci kattaki evin balkon penceresinden indirilen ressamın cesedi, yapılan otopsinin ardından Belediye Asri Mezarlığı'nda toprağa verildi. İlk incelemede 'normal ölüm' raporu verilen Mustafa Dinletir'in tek çocuğunun Hatay'da yaşadığı bildirildi.


 

230 YILDIR KIRILAMAYAN REKORU KIRDI


Osmaniye'nin Cevdetiye Beldesinde doğan ve küçük yaşlarda bağlama ile türkü söylemeye ve şiir yazmaya başlayan, 11 şiir kitabı, 200 halk müziği eseri, 29 plak ve 13 kaset çalışması bulunan ve İtalya'da 27 katlı bir otelin duvarına 1994 yılında çizdiği 2 bin 48 metrekarelik duvar resmi ile 230 yıldır kırılamayan rekoru kırarak adını Guinness Rekorlar Kitabı'na yazdıran Osmaniyeli ressamı, sevenleri mezarı başında dualarla andı.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Manukyan'ın tek oğlu hayatını kaybetti