Gül'den Köşk'te ilk pedal

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu 50. yılı kapsamında Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ve spor müdürleri ile birlikte 1,7 km pedal çevirdi

11 Nisan 2014, Cuma 12:27 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu 50. yılı kapsamında 1,7 km bisiklete bindi.

Organizasyonda Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu ve spor müdürleri de katıldı.

Cumhurbaşkanı ve spor müdürlerinin bisiklete bindiği sırada bir kamera da onları havadan takip etti.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül bisiklete bindikten gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gül,"Cumhurbaşkanları için 'terleyen cumhurbaşkanı' tanımı vardı. Terlediniz mi acaba" sorusuna "Bugün terlemedim herhalde. Terleyip terlemediğimi siz biliyorsunuz" yanıtını verdi.

Yüz milyonlarca dolar verilse böyle bir tanıtım yapılamaz. Bisiklet artık gelişmiş ülkelerde insanların hayat tarzı. İnsanlar mevkiisi ne olursa olsun işine bisikletle gidip geliyor. Ayrıca sağlıklı yaşam için bisiklet çok önerilen bir spor. Cumhurbaşkanlığı adına yapılıyor olması dolayısıyla burda böyle güzel bir başlangıcı yapmamıza vesile oldu. Umarım başarılı güzel bir turnuva izleriz. Burada(Cumhurbaşkanlığı Köşkü) ilk defa bisiklete bindim.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder