Gülen'den isim vermeden Erdoğan'a sert cevap

Gülen'den isim vermeden Erdoğan'a sert cevap

14 Aralık operasyonu sonrası başta Cumhurbaşkanı Erdoğan ve hükümet cephesi, cemaate yönelik sert eleştirilerde bulundu. Hakkında yakalama kararı çıkmasından sonra Fethullah Gülen ilk kez konuştu

22 Aralık 2014, Pazartesi 10:17 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Hakkında yakalama kararı çıkartılan Fethullah Gülen, "Ne Kadar Halîmsin Rabbimiz!.." başlıklı yeni sohbetinde cemaate yönelik yapılan eleştirilere cevap verdi.  Gülen, "Bir seneden beri tam 400 tane küfür lafı var. İnanın Lenin, Allah'ı inkar ettiği halde, o ezip öldürdüğü insanlara o kadar küfür lafı etmemiştir." dedi.

HİTLER ÖRNEĞİ DE VERDİ

"Hitler, o kadar merhametsiz, o kadar gaddar olmasına rağmen 400 tane küfür kullanmamıştır" diyen Fethullah Gülen, "Bunlara dense dense küfür müctehidi denir. Oturup kalkıp sürekli kafalarını o istikamette kullanmak suretiyle kafalarında küfür üretiyorlar ve lisanları da ona tercüman oluyor." ifadelerini kullandı.

İşte Gülen'in dikkat çeken o sözleri:

"DENGESİZ VE DENSİZ MAHLUKLAR"

*Efendimiz, onca kötülüklerine rağmen kime kötü söz söylemiştir. Ölçü O ise şayet, bence O'nun ortaya koyduğu ölçülere uymayan şeyler ölçüsüzlüktür. Bu ölçüsüzlükleri irtikap eden insanlar da ölçüsüz, muvazenesiz, dengesiz ve densiz bir kısım mahluklardır.

İnsan bir söz söylediğinde; bir, o söz onu ne derece dinin dışına iter, dalalete sürükler bakması lazım; bir de konumuna bakması lazım. Cemaat içinde sıradan bir insan bir ite -afedersiniz- it dese, insanlar biraz bunu mazur görürler. Fakat milletin önündeki imam kalkar dilini bununla kirletirse şayet, belki onu tutup camiden dışarı atmak icap eder. Bu da konuma yakışıksız düştüğünden dolayıdır. Enbiya-i izam hazretleri, onca olumsuz şeye maruz kalmalarına rağmen, onun milyonda biri, onların lisan-ı nezihlerinden sadır olmamıştır.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kılıçdaroğlu'nun 'yapılaşma yetkisi' iddiasına Bakan Ersoy'dan yanıt