Güler Sabancı: Amcam Demirel'in siyasete dönmesine katkı sağladı

Güler Sabancı: Amcam Demirel'in siyasete dönmesine katkı sağladı

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Amcası Sakıp Sabancı'nın, 12 Eylül darbesiyle yasaklı konuma gelen Süleyman Demirel'in siyasete dönmesine katkı sağladığını hatırlattı

18 Haziran 2015, Perşembe 17:14 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in vefatı ile ilgili yazılı bir açıklama yapan Sabancı, "Merhum Demirel, ülkemize sunduğu yüksek hizmetlerle ve demokrasi tarihimizde bıraktığı güçlü izlerle uzun yıllar gönüllerde yaşayacaktır" dedi ve ekledi:

"Merhum Süleyman Demirel, Türk siyasetine damga vurmuş ve demokrasi yolculuğumuzun birçok noktasında ana aktörlerden birisi olmuştur.

Kendisi Türkiye’nin kalkınmasına katkıda bulananları her zaman desteklemiş ve onların yanında yer almıştır.

İş dünyası ile her zaman yakın istişare içerisinde olarak, Türk ekonomisinin gelişmesi için çabalamıştır.

Merhum Demirel, ülkemize sunduğu yüksek hizmetlerle ve demokrasi tarihimizde bıraktığı güçlü izlerle uzun yıllar gönüllerde yaşayacaktır."

'ÇOK YAKIN DOSTLUKLARI VARDI'

Güler Sabancı "Süleyman Demirel Türk ekonomisini büyütmek yolunda Topluluğumuzun geçmişte yaptığı tüm atılımlarda, tesis açılışlarında, temel atma törenlerinde ve Sabancı Üniversitesi’nin kuruluşunda hep yanımızda olmuştur" dedi ve şöyle devam etti:

"Amcam Sakıp Sabancı’yla da çok yakın dostlukları vardı. Örneğin, Sakıp Amcam 1980 askeri darbesinden sonra koyulan siyasi yasakların, 1987 yılında yapılan referandumla kaldırılması döneminde oyunu herkesin gizlediği bir dönemde, 'Evet' diyeceğini açıklamıştır.

Böylece, yasaklara karşı duruşunu ortaya koyarak, Süleyman Demirel’in siyasete dönmesine katkı sağlamıştır. Demirel’e Allah’tan rahmet diliyorum, Türk halkının başı sağ olsun." 

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İstanbul Valiliği'nden okulların açılması ile ilgili açıklama geldi