Gülhan öğretmen okulunda anıldı

Gülhan öğretmen okulunda anıldı

Ankara'daki katliamda eşi Yılmaz Elmascan ile birlikte hayatını kaybeden öğretmen Gülhan Elmascan, Adana'da görev yaptığı Celalettin Sayhan İlkokulu'nda karanfillerle anıldı

13 Ekim 2015, Salı 11:48 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Çeşitli sivil toplum örgütü üyeleri, iş arkadaşları ve bazı yakınları, Elmascan’ın görev yaptığı Celalettin Sayhan İlkokulu önünde toplandı.

Terör saldırıları aleyhinde slogan atan gruptakilerden bazıları, Gülhan Elmascan’ın okuldaki odası ile öğretmenler odasına karanfil bıraktı ve Elmascan’ın fotoğrafını koydu.

 

 

Grup adına konuşan Eğitim-Sen Adana Şubesi Kadın Sekreteri Şükran Yeşil, barış istemi için çıktıkları yolda katliamla karşı karşıya kaldıklarını söyledi.

'YASTAYIZ AMA DİMDİK AYAKTAYIZ'

Elmascan’ın, makinist eşi Yılmaz Elmascan ile birlikte hayatını kaybettiğini anımsatan Yeşil, şunları kaydetti:

"Bugün senin okulundayız Gülhan, tüm dostların, öğrencilerin, yoldaşların, hepimiz buradayız. Üzgünüz, öfkeliyiz, yastayız ama dimdik ayaktayız, isyandayız. Katillerden hesap sormak için buradaydık ve hep burada olacağız. Sana söz, tüm barış şehitlerimizin umutlarını yeşertecek ve bu ülkede barışı biz büyüteceğiz. Mücadelen mücadelemiz, inancın inancımızdır."

Şükran Yeşil’in konuşmasının ardından Elmascan’ın okulunda görev yapan bazı arkadaşları da duygularını paylaştı.

Törene, CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer de katıldı.

Gülhan Elmascan’ın cenazesi memleketi Konya’nın Ereğli ilçesinde, makinist eşi Yılmaz Elmascan’ın cenazesi ise Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde defnedilmişti.

AA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Aşıyla ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan kritik tavsiye! 'Eğer aşı yaptırmıyorsanız...'