Gülhan Şen: 2.5 senede 5 kez tüp tedavisi gördüm! Ümidi kesince hamile kaldım

Gezi programıyla tanınan televizyoncu Gülhan Şen, Kanal D ekranlarında yayınlanan Müge ve Gülşen'le 2. Sayfa programına konuk oldu. 40 yaşında anne olan güzel sunucu hamilelik sürecini canlı yayında anlattı. İşte Gülhan Şen'in açıklamaları...

28 Ağustos 2019, Çarşamba 13:55 Son Güncelleme:
A A

Ben 37 yaşında evlendim. Belli bir süre geçtikten sonra da çocuk sahibi olmaya karar verdim ama öyle kek gibi malzemeleri koyduk niye pişmedi şeklinde olmuyormuş.

STRESE GİRDİĞİ İÇİN VÜCUT KENDİNİ KİLİTLİYORMUŞ

STRESE GİRDİĞİ İÇİN VÜCUT KENDİNİ KİLİTLİYORMUŞ

Uzun bir süre çocuğumuz olmadı. Sonra tekrar denemeye başladık ama bir türlü çocuğum olmadı. Bir süre sonra strese girdiği için vücut kendini kilitliyormuş. Bu kez tüp bebeğe yöneldim. 2,5 senede 5 kez tüp bebek tedavisi gördüm.

‘Her şey çok mükemmel, hiçbir olumsuz sebep yok bebeğinin olmaması için’ deniliyordu ama bebeğim de olmuyordu.


Artık ‘kısmet böyleymiş, illa olması gerekmiyor farklı şeyler düşünülebilir’ derken birden sürpriz bir şekilde kızım bize ‘merhaba’ dedi.

BİR BAKTIM ÇİFT ÇİZGİ ÇIKTI

BİR BAKTIM ÇİFT ÇİZGİ ÇIKTI

Tüp bebek tedavisine son vermiştim. Üzerinden bir buçuk, iki ay geçti. Tatile gittik geldik ben bir test yaptım ne olur ne olmaz diye bir baktım çift çizgi çıktı.

'SEN BU İŞİ UNUT' DİYEN DOKTORLAR OLDU

'SEN BU İŞİ UNUT' DİYEN DOKTORLAR OLDU

O an çok şaşırdım. ‘Yok artık’ falan deyip hıçkıra hıçkıra ağladım. Çünkü bana bu süreçte ‘sen bu işi unut’ diyen doktorlar oldu.

SİZ BU İŞİ BIRAKIN

SİZ BU İŞİ BIRAKIN

Tedavi etsin diye doktora gidiyorsunuz size ‘sen bu işi unut’ sözünü kullanıyor. Şimdi ben de ona ‘siz bu işi bırakın’ diyorum. Bu bir mucize sonuçta.


MÜJDELİ HABER İÇİN 2.5 AY BEKLEDİM

MÜJDELİ HABER İÇİN 2.5 AY BEKLEDİM

Hamile kaldığımda 40 yaşındaydım. Müjdeli haberi aileme vermek için 2.5 ay bekledim. Hani kötü bir şey olursa onlar da üzülmesin istedim.

Doktor kontrolüne gittim, bebeğin bütün organlarına bakıyorlar orada doktor; ‘şurası iyi, burası normal, her şey yolunda’ deyince benim gözyaşım akmaya başladı. ‘Neden ağlıyorsunuz, ne güzel şeyler söylüyorum’ dedi. Ben de ‘hocam nasıl geldi bu bebek bilseniz siz de ağlarsınız’ dedim.

HİÇBİR TESTİN YÜZDE YÜZ KESİNLİĞİ YOK

HİÇBİR TESTİN YÜZDE YÜZ KESİNLİĞİ YOK

Ben bebeği olmayanlara şunu tavsiye ederim; Hiçbir testin hiçbir söylenen şeyin %100 kesinliği yok. Bu bir mucize işi. Tabi siz çocuk sahibi olmak istiyorsanız destekleyici önlemler alın. Kendinize bakın, ideal kilonuza ulaşın, vitaminler alın. Ben bunların hepsini yaptım.

Sonuçta ‘mucize’ diye bir şey var hayatta. Bu işin bir matematiği yok. Ben de biyolojik olarak hiçbir sıkıntı yoktu, kendimi strese soktuğum için devamı gelmiyordu galiba.

Hamilelik sürecimde ‘Allah’ım inşallah bir şey olmaz’ diye hep dua ettim. 5 ay olduktan sonra doktorum ‘sıkma canını artık bir şey olmaz’ deyince ‘Oh be hamileyim’ dedim. Ondan önce korkuyordum. Şu an sekiz ay oldu kızımı kucağıma alalı.

Sıradaki haber yükleniyor...