Gün içinde molalarınızı şenlendirecek en fazla yarım saatlik 10 kısa dizi

20 dakikalık dizilerin yeri gerçekten bir başka. Yemek yerken izle, öğle arasında izle, otobüste metroda izle, hatta tuvalette bile izle... 20 dakikalık diziler yarım kalmaz, misyonunu tamamlar ve siz bilgisayarınızı ya da telefonunuzu daha mutlu bir şekilde kapatırsınız. Kısa mini dizileri izlemenin keyfi işte bu yüzden bir başkadır. 15-20 dakikalık kısa dizilere öyle büyük zamanlar ayırmanızı gerektirmez. En önemlisi, sizi işinizden alıkoymaz. Madem öyle, gün içinde molalarınızı şenlendirecek 10 muhteşem 20 dakikalık kısa dizi!

18 Kasım 2020, Çarşamba 10:28 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1. I Think You Should Leave with Tim Robinson (2009)

1. I Think You Should Leave with Tim Robinson (2009)

Absürt komedi sevenler buraya. Bir bakıyorsunuz, 30 yıl önce bindiği uçakta ağlayan bebekten büyüdüğünde intikam almaya çalışan bir adam, bir bakıyorsunuz çekiştirmek için aparat konulmuş tişörtler... Her bölümde farklı bir konu işlenen ve pek çok yıldızın konuk olduğu skeç tadındaki bölümlere sahip dizi iyi komedi izlemek isteyenlerin ilk tercihi olmalı. 

2. Wilfred (2011-2014)

2. Wilfred (2011-2014)

Dizide tüm dünyaya normal bir köpek gibi gözüken Wilfred ile onun köpek kostümü giymiş yetişkin bir insan olarak gören Ryan’ın arasındaki diyalogları ve yaşadıklarını izliyor. Aslında ilk olarak Avustralya’da çekildi ve Amerika televizyonlarında daha sonra uyarlandı. İki dizide de Wilfred karakterini Jason Gann canlandırıyor. Ayrıca Elijah Wood’un ilk televizyon boşröllüğü olduğunu da hatırlatalım.

3.Louie (2010-2015)

3.Louie (2010-2015)

Louis CK’in yazdığı, yönettiği ve baş rolünü oynadığı efsane kara komedi dizisi. Genelde her bölümün belli bir teması olan dizinin bir bölümünde Louie’nin yavru bir ördekle Afganistan’a gitmesi anlatılıyor ve bu bölüm Time’ın “2011’in en iyi 10 televizyon bölümü” listesinde 3. sırada yer almasını sağlıyor. Çocuk tacizi, ırkçılık gibi konulara değinen dizi 5 sezondan oluşuyor.

4.Entourage (2004-2011)

4.Entourage (2004-2011)

2004-2011 yılları arasında yayınlanan ve komedi-drama dizisi olan Entourage, Queens’den 4 arkadaşın Hollywood’da gidip şanslarını denemelerini ve birbirlerinden kopmamalarını anlatıyor. Dizi 8 sezondan oluşuyor.

4. The Good Place (2016-2020)

4. The Good Place (2016-2020)

The Good Place, öldükten sonra kendisini The Good Place adlı yerde bulan Eleanor’un yaşadığı maceraları konu ediyor. Dünyada pek de iyi bir sicile sahip olmayan Eleanor, buraya yanlışlıkla gönderildiğini fark etse de bunu çevresindekilerle paylaşmaz. Ne var ki Eleanor’un gelişinden sonra kasabada işler rayından çıkmaya başlar ve Eleanor, komşuları Chidi, Tahani ve Jason ile birlikte sıradışı maceralara sürüklenir.

 6.Love & Anarchy

6.Love & Anarchy

Danışman olarak çalışan, kariyerine odaklı, eski bir yayınevini modernize etmek için görevlendirilen evli ve 2 çocuk annesi Sofie (Ida Engvoll) karakterinin etrafında dönmekte. Sofie, çalışma sırasında genç bir bilişim teknisyeni olan Max (Björn Mosten) ile tanışır ve beklenmedik bir şekilde aralarında flörtleşme oyunu başlar. Sofie ve Max, toplumsal normları sorgulayan şeyler yapmak için gizlice birbirlerine meydan okurlar. Masum şekilde başlayan bu iş, oyunların gittikçe daha da cüretkâr ve riskli bir hale gelmesi ile birlikte istenmeyen sonuçlar ortaya çıkarır.

7. Modern Family (2009 - 2020)

7. Modern Family (2009 - 2020)

Bir aile düşünün. Sizden yaşça hayli küçük ve güzel bir eşiniz ve onun babalık yapmaya çalıştığınız oğlu. Her biri birbirinden dertli, üç çocuğu olan kızınız ve partneriyle beraber evlat edinmeye karar veren eşcinsel oğlunuz. Böylesi bir aile portresinden, elbette komediden başka bir şey çıkmaz.


8. Californication (2007-2014)

8. Californication (2007-2014)

Uzun zamandır bir şey üretemeyen yazar Hank Moody, teenage çağındaki kızı Becca Moody için iyi bir baba olmaya çalışırken kızının annesi Karen’a hâlâ aşıktır. Lakin çapkın hayatından dolayı bir türlü hayatını düzene oturtamaz ve aşkı ile birlikte olamaz.

9.Love, Death & Robots (2019)

9.Love, Death & Robots (2019)

Animasyon türündeki Love, Death & Robots, 18 kısa öyküden oluşuyor. Her bölümde farklı bir konunun ele alındığı dizi, bilim kurgudan komediye, fantezide korkuya kadar birbirinden farklı türleri kapsıyor. 185 dakikalık yapım Sentient Dairy Products, Werewolf Soldiers, Robots Gone Wild, Garbage Monsters, Cyborg Bounty Hunters, Alien Spiders ve Blood-Thirsty Demons From Hell gibi hikayeleri izleyici karşısına çıkaracak.


 10. Crashing

10. Crashing

Dizinin hikayesi Lulu’nun sırt çantasını kapıp habersiz bir şekilde çocukluk arkadaşı Anthony’nin yanına seyahat etmesiyle başlıyor. Anthony, bir grup insanla beraber Londra’da, hali hazırda kullanım dışı olan, terk edilmiş, eski bir hastanede ikamet ediyor. Kız arkadaşı Kate de bu konutun sorumlusu konumunda. Anthony ve Lulu arasında yıllardan beri süregelen bir flörtöz muhabbet durumu var ama o kanka-sevgili çizgisi geçilmemiş şu ana kadar. Bakalım bundan sonraki süreçte geçilecek mi?


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Türkiye'nin Oscar adayı 7. Koğuştaki Mucize hakkında bilmeniz gereken 10 detay