Günde en az 1 yumurta yerseniz ne olur?

Yumurta çok yönlü bir besindir. Aslında, lezzetli bir pasta veya kurabiye yapmak için yumurtaya ihtiyacınız mutlaka oluyor.Haşlanmış veya kızartılmış yumurta, özellikle kahvaltı için mükemmeldir.Ancak hepsinden önemlisi, yumurtanın sağlığa olan faydalarıdır.Günde en az bir yumurta yediğinizde vücudunuzda olan dokuz şeyi görmek aşağıdaki bilgilere göz atabilirsiniz.

11 Ocak 2022, Salı 12:17 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1. Vücudunuz düzgün çalışacak

1. Vücudunuz düzgün çalışacak

İnsan vücudunun kendi ürettiği 11 amino aside ek olarak, düzgün çalışması için dokuz diğer amino aside ihtiyacı vardır. Bu esansiyel amino asitlerin dokuzunun tümü yumurtalarda bulunur.


2. Kemikleriniz güçlenir

2. Kemikleriniz güçlenir

Yumurtalar kemikleri güçlendiren ve kemik erimesini önlenmeye yardımcı olan kalsiyum içerir. Ayrıca kemik ve dişlerdeki kalsiyum seviyelerini düzenleyen D vitamini içerirler.


3. Bağışıklık sisteminiz güçlenecek

3. Bağışıklık sisteminiz güçlenecek

Günde bir veya iki yumurta yemek sizi enfeksiyonlara, hastalıklara ve virüslere karşı korur. Nasıl mı? Yumurtalar, bağışıklık sistemi güçlendiricisi olarak bilinen selenyumdan günlük ihtiyacınızın yüzde 22’sini içerir.


4. Saçınız, cildiniz ve tırnaklarınız güçlenecek

4. Saçınız, cildiniz ve tırnaklarınız güçlenecek

Yumurtalardaki B vitamini ve omega-3 yağ asitleri saçınızı, cildinizi ve tırnaklarınızı güçlendirir.


5. Kaslarınız gelişir

5. Kaslarınız gelişir

Yumurtalar kas yapımında gerekli bir bileşen olan proteini bol miktarda içerir ve sizi eğitime mükemmel bir şekilde hazır hale getirir.


6-Beyniniz büyür

6-Beyniniz büyür

Yumurta, beyin büyümesini ve gelişimini destekleyen kolin içerir. Diğer şeylerin yanı sıra, kolin hafızayı güçlendirir ve unutkanlığı azaltır.


7. Kalp sorunları riskiniz düşecek

7. Kalp sorunları riskiniz düşecek

Düşük lipoprotein (LDL) seviyeleri olan kişilerin kalp problemlerinden muzdarip olma olasılığı daha yüksektir. Araştırmalar yumurtaların LDL partiküllerini gerçekten büyütebildiğini ve böylece kalp problemleri riskini azalttığını gösteriyor.


8- Katarakt olma ihtimaliniz düşer

8- Katarakt olma ihtimaliniz düşer

Yumurtalarda bulunan antioksidanlar lutein ve zeaksantin gözleri korur ve katarakt gelişme riskini azaltır.


 Kolayca kilo almazsınız

Kolayca kilo almazsınız

Yumurtalar sizi tok hissettirir, bu da fazla yeme hissini azaltacağından kolay kilo almanızı engelleyecektir. Yumurtaların vücut için yapabileceği her şeyi öğrendikten sonra, günde bir tane yiyin! Lütfen bunu arkadaşlarınızla paylaşın, böylece onalar da daha fazla yumurta yemeye başlarlar.


Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 7 gün boyunca karanfilli su içerseniz ne olur?