Günde iki buçuk saat sosyal medya kullanıyoruz!

Dünya üzerinde sosyal medya kullanan kişi sayısı belli oldu. 8 milyara yakın dünya nüfusunun 4,55 milyarının sosyal medya kullanıcı olduğu görüldü. Küresel nüfusa yüzdesel oranı ise yüzde 57,6 olduğu belirlendi. Sosyal medya kullanma ortalamamız ise 2 saat 27 dakika!

11 Kasım 2021, Perşembe 12:03 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Ajans Press’in, We Are Social verilerinden elde ettiği güncel bilgilere göre sosyal medya kullanıcı sayıları belli oldu. Böylelikle bu sayının 4,55 milyar olduğu kaydedilirken, küresel nüfusa yüzdesel oranı ise yüzde 57,6 olduğu belirlendi.

Kişilerin sosyal medyada geçirdiği süre incelendiğinde ise 2 saat 27 dakika olarak kayıtlara geçti.  

  • Yıllara göre sosyal medya kullanıcı sayılarına bakıldığında ise geçen yıl bu zamanlarda 4,14 milyar olan kullanıcı sayısının, 2019 yılının aynı döneminde 3,66 milyar olduğu gözlendi.
  • Her saniye ortalama 13 yeni kullanıcının sosyal medyayı ilk kez kullanmaya başlamasıyla beraber kullanıcı sayıları da istikrarlı bir şekilde artmaya devam ediyor.
  • Sürekli artan kullanıcı sayılarının 2022 yılının ilk yarısına gelindiğinde nüfusun yüzde 60’ını bulacağı öngörülüyor

  • Ajans Press’in gerçekleştirdiği medya incelemesine göre, bu yıl sosyal medya ile alakalı basına 168 bin 57 haber çıkışı olduğu görüldü.
  • Ülkemizde de Instagram, Tiktok, Facebook, Twitter, Snapchatgibi platformlar aktif olarak kullanırken, en çok haber olma özelliğini hâlâ Facebook’un elinde bulundurduğu gözlendi.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Squid Game dolandırıcılıkta kullanılmaya başlandı!