Gündem 2,5 yaşındaki Kadir'in ölümüyle ilgili Bakan Yanık'tan flaş açıklama

2,5 yaşındaki Kadir'in ölümüyle ilgili Bakan Yanık'tan flaş açıklama

2,5 yaşındaki Kadir'in ölümüyle ilgili Bakan Yanık'tan flaş açıklama

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık CNN Türk'te Dicle Canova'nın sorularını yanıtlıyor. Ankara'da 2,5 yaşındaki Kadir Gezer'in ölümüyle ilgili ve terk edilen Nisa bebeğin sağlık durumuyla ilgili Bakan Yanık çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Bakan Yanık'ın açıklamaları şöyle;

(2,5 YAŞINDAKİ OĞLUNU ÖLDÜREN BABA) Çok üzgün olduğumu ifade etmem lazım. Babası ya da ailedeki herhangi birisi tarafından öldürüldüğü iddiası bile bizim için yeterince sarsıcı iddiadır. Kadir'le ilgili 26 Nisan'da bize ihbar gelmiş. 28 Nisan'da arkadaşlarımız inceleme yapmışlar. Fakat her hangi bir bulgu yok. Baba evde yok. Dede ve aile fertleriyle görüşüyorlar. Anne Ankara dışında. Arkadaşlarımız bununla yetinmiyor, babayı kuruma çağırıyor. Varsa da bir şiddet ölüme götüren süreç sonrasında oluyor. Hiçbir şey yapılmadığı iddiası biraz haksız bir iddia olur. Kendi idari soruşturmamızla gereğini yaparız.

 NİSA BEBEĞİN SAĞLIĞI NASIL?

Yönlendirici olmak istemem. Kanaat paylaşmak doğru olmaz fakat şu ana kadar arkadaşlarımızın bir ihmali olduğu bulgusu yok. 0-6 ay arası çocukların kusma reflekslerinde çokça karşılaşılan bir husus. 1 Nisan sabah saatlerinde arkadaşlarımızın bebek kamerasında. Kameradan tespit ettikten sonra müdahale ediyorlar çocuğun hareketlerinde değişiklikler var ve müdahale ediyorlar. Yatırma pozisyonu önemlidir kuşkusuz. Bütün kamera görüntüleri, beslenme saatleri kimler sorumlu, tıbbi müdahalenin nasıl yapıldığı sonraki hastane süreciyle ilgili bütün verileri topladık.

Tıbbi ve idari anlamda soruşturma yapılıyor. Nisa bebek hayati tehlikeyi atlattı sondayla besleniyor. Şükürler olsun ki hayati tehlikeyi atlattı. Henüz daha nefes şeyi tam yerin gelmedi. Doktorlar hastanede daha uzun süre kalmasını doğru bulmuyorlar enfeksiyon sebebiyle solunum cihazını temin ettik bakanlık olarak onu hastane dışında onu özel bir bakıma alacağız. Takibini biz bakanlık olarak yapacağız. Henüz kalıcı hasar olup olmadığın tespit etmedik bebek çok küçük olduğu için. Bu ilerleyen dönemde bebeğin hareketleriyle belli oluyor.

"MÜLAKATTA KASITLI ELEME" İDDİALARI

İşe alım mülakatlarında kesinlikle 'torpil' yok. KPSS puan ortalaması 81.15, mülakat ortalaması 84.85. 1,5 ay Bakanlığı kilitledir, çok titiz davrandık.

 

SIRADAKİ HABER