Gündem Ankara ve İstanbul'da FETÖ operasyonu! Çok sayıda gözaltı var

Ankara ve İstanbul'da FETÖ operasyonu! Çok sayıda gözaltı var

Ankara ve İstanbul'da FETÖ operasyonu! Çok sayıda gözaltı var

İstanbul merkezli 5 ilde FETÖ/PDY operasyonu düzenlendi. Operasyonda 12 şüpheli gözaltına alındı. Ankara'daki FETÖ operasyonunda ise 7 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Organize Suçlarla Mücadele Şube ekipleri tarafından, FETÖ/PDY mensuplarına yönelik yürütülen çalışmalarda, daha önce gözaltına alınan şüphelilerin verdikleri ifadelerde geçen isimler incelemeye alındı.

Yapılan araştırmalarda 16 şüphelinin ByLock kullanıcısı olduğu, emniyet ve TSK mahrem yapılanmasında yer aldıkları tespit edildi.

İstanbul merkezli 5 ilde FETÖ operasyonu İstanbul merkezli 5 ilde FETÖ/PDY operasyonu düzenlendi. Operasyonda 12 şüpheli gözaltına alındı. Ankara'daki FETÖ operasyonunda ise 7 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.

Şüphelilerin yakalanması için soruşturma başlatan polis, İstanbul merkezli Ankara, İzmir, Sakarya ve Çanakkale’de çok sayıda adrese eş zamanlı Operasyon düzenledi. Operasyonda aralarında KHK ile ihraç edilmiş polis, avukat, öğretmen ve mühendislerin de bulunduğu 12 şüpheli gözaltına alındı.

ByLock kullanan şüphelilerin yazışmalarında 17-25 Aralık sürecinden sonra örgütle yönelik bir operasyon olması durumunda nasıl önlemler alacaklarına dair konuşmaların yer aldığı belirtildi. Şüpheliler ifadeleri alınmak üzere emniyete götürüldü.

ANKARA MERKEZLİ 5 İLDE FETÖ OPERASYONU

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün Hava Kuvvetleri Komutanlığını hedef alarak içerisinde yuvalanan ve ‘mahrem hizmetler’ olarak adlandırılan yapılanmasına ilişkin iltisakı ve irtibatı olduğu anlaşılan, 11 şüpheli hakkında, Ankara merkezli 5 ilde, gözaltı kararı verildi. Şüphelilerin 7’si yakalanarak gözaltına alındı.

SIRADAKİ HABER