GündemArayı buldu parayı bulamadı

Arayı buldu parayı bulamadı

Paylaş
Arayı buldu parayı bulamadı

İzmir'de üniversite öğrencisi Ozan Kurt'un, ayrı eve taşınmak istemesine annesi karşı çıktı. Anne-oğul arasındaki anlaşmazlık arabulucuya gitti. Ozan; annesiyle masraflarını kendisi karşılaması şartıyla sözleşme imzalayarak arayı buldu. Ayrı eve çıktı. Ama 2.5 ay sonra parasızlıktan annesinin evine döndü.

Buca'da yaşayan Dokuz Eylül Üniversitesi Müzik Bölümü öğrencisi Ozan Kurt (18), gerek aynı evde 7 yaşındaki ikiz kardeşlerinin sesinden duyduğu rahatsızlık gerekse kendine özel alan ihtiyacı nedeniyle, arkadaşlarıyla ayrı eve çıkmaya karar verdi. Durumu banka emeklisi annesi Yeliz Kurt'a (46) anlatınca, tartışma çıktı. Annesi maddi durumları gereği izin vermedi. Bunun üzerine ikili aralarındaki sorunu çözmek için Müzakereci Arabulucular Derneği'ne başvurdu.

Haberin Devamı

SÖZLEŞME İMZALADI

Dernek Başkanı Feridun Balcı arabuluculuk sözleşmesi hazırladı. Ayrı eve çıkmak isteyen Ozan Kurt; sözleşmeye göre ilk 5 ayda annesinden 7 bin lira destek alacak, kendi geliri olursa, aldığı destekten düşülecekti. Eylül 2024'e kadar güvenlik, sağlık, zaman ve para yönetimi becerilerini geliştirebilirse ayrı evde yaşama hakkı kazanacak, geliştiremezse tekrar eve dönecekti. Sözleşmeye imza atan Ozan'ın 'yeni hayatı' uzun sürmedi. 2.5 ay sonra döndü.

DERSİNİ ALMIŞTIR

Ozan "Sözleşme yaptıktan sonra bütün odamı yeni eve taşıdım. Ama arkadaşlarımla anlaşmazlık yaşayınca ayrı bir odam olmadı. Salonda kalmak zorunda kaldım. Daha sonra anlaşmazlıklar büyüdü. Para yönetiminde de takibi kaçırdım. Sıkışınca ailemin yardımını almak zorunda kaldım. Bazı durumları kestiremedim" diye itiraf etti. Annesi Yeliz Kurt ise "Para sıkıntısı yaşayacağını tahmin ediyordum ama daha en başta arkadaşlarıyla sıkıntılar çekti. Dersini almıştır" dedi.

Haberin Devamı

Arayı buldu parayı bulamadı

Anne Yeliz Kurt "Oğlum zaman ve para yönetimi için henüz erken bir yaşta olduğunu gördü ve eve geri dönmeyi kabul etti" diye konuştu. Arabulucu Feridun Avcı, anne-oğul arasındaki sözleşmenin imzalanmasını sağladı.