GündemAyşe Ateş kimdir, kaç yaşında ve nereli? Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş ne iş yapıyor? Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştü

Ayşe Ateş kimdir, kaç yaşında ve nereli? Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş ne iş yapıyor? Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştü

Paylaş
Ayşe Ateş kimdir, kaç yaşında ve nereli? Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş ne iş yapıyor? Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştü

Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile gerçekleşen görüşmesiyle gündeme geldi. Görüşmenin ardından basın mensuplarına açıklama yapan Ayşe Ateş, görüşmenin güzel ve olumlu geçtiğini dile getirdi. Peki, Ayşe Ateş kimdir, kaç yaşında ve nereli? Ne iş yapıyor? İşte ayrıntılar…

2023 yılında uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştü. Ateş, görüşmenin ardından yaptığı açıklamada "Bana ve eşime bugüne kadar bu iftiraları atanlar yarın adaletin karşısında ne söyleyeceklerini düşünsünler" ifadelerini kullandı…

Haberin Devamı

AYŞE ATEŞ KİMDİR?

Ayşe Ateş'in yaşı, nereli olduğu ve eğitim hayatına ilişkin internette bir bilgi bulunmuyor. Bununla birlikte Ateş’in uzun yıllar Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı bir öğretmen olarak görev yaptığı biliniyor.

İki çocuk annesi olan Ayşe Ateş, yeni yasama döneminde Meclis’te İYİ Parti Grup danışmanı olarak görev almıştı.

Ayşe Ateş kimdir, kaç yaşında ve nereli Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş ne iş yapıyor Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştü

SİNAN ATEŞ KİMDİR?

Sinan Ateş 14 Ağustos 1984 tarihinde Balıkesir’ bağlı Dursunbey’de dünyaya geldi. Hacettepe Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak çalıştı ve 2019-2020 yılları arasında Ülkü Ocakları genel başkanlığını üstlendi. 30 Aralık 2022 tarihinde Ankara'da uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti.

Ölümü, Milliyetçi Hareket Partisi ve Ülkü Ocakları ile yakından ilişkilendirildi. Tutuklanan veya göz altına alınan kişiler arasında; bir Milliyetçi Hareket Partisi il yöneticisi, bir eski Ülkü Ocakları yöneticisi ve iki polis yer aldı.

Haberin Devamı

Ayşe Ateş kimdir, kaç yaşında ve nereli Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş ne iş yapıyor Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştü

AYŞE ATEŞ CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İLE GÖRÜŞTÜ

Ankara'da öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş, "Bana ve eşime bugüne kadar bu iftiraları atanlar yarın adaletin karşısında ne söyleyeceklerini düşünsünler" dedi.

Ankara'da öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesinin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Ateş, görüşmenin yaklaşık 3 saat sürdüğünü belirterek Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür etti. Cumhurbaşkanı Özel Kalemi Hasan Doğan ve Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'un da görüşmeye katıldığını vurgulayan Ateş, "Kızlarımı ve beni gerçekten uzun uzun dinledi. Onlar da uzun bir konuşma yaptılar. Sohbet ettiler kendisiyle. Durumu anlattık, izah ettim. Dosya hakkında konuştuk. Olayın nasıl gerçekleştiğini, detaylarıyla birlikte anlattım. Çok olumlu bir görüşmeydi. Çok memnun bir şekilde yanından ayrıldık. Bana ve eşime bugüne kadar bu iftiraları atanlar, tehdit edenler, hakaret edenler, bu suça karışanlar, bu suçu suça karışıp bunun dışında ve bu suçluları koruyanlar yarın adaletin karşısında ne söyleyeceklerini düşünsünler" dedi.

Haberin Devamı

Basın mensuplarından, "Cumhurbaşkanı'ndan talepte bulundunuz mu" sorusunun sorulması üzerine Ateş, "Tek talebim bir an önce yargılanmanın hızlı bir şekilde gerçekleşmesi ve adaletin yerini bulması. Kendisi de bu konuda gerekenin hızlı bir şekilde yapılacağını söyledi" yanıtını verdi.