Gündem Bahçeli'den Ayasofya desteği: Çan sesi değil, ezan sesi yükselecek

Bahçeli'den Ayasofya desteği: Çan sesi değil, ezan sesi yükselecek

Bahçeli'den Ayasofya desteği: Çan sesi değil, ezan sesi yükselecek

Ayasofya'nın cami olması ile ilgili yapılacak çalışmalara destek veren Bahçeli, "Ayasofya'dan çan sesi değil, Allah'ın izni ile ezan sesi yükselecektir" dedi. Bahçeli ayrıca 3 ismin vekilliklerinin düşürülmesi ile ilgili de açıklama yaptı.

MHP lideri Devlet Bahçeli yazılı açıklama ile gündemi değerlendirdi.

Bahçeli'nin açıklamaları şöyle:

İki HDP’li, bir CHP’linin milletvekilliklerinin düşürülmesi adaletin ve demokrasi ahlakının zorunlu bir gereğidir. Nitekim kanun önünde herkes eşittir. Hiç kimsenin suç işleme ayrıcalığı veya özgürlüğü yoktur. Milletvekili sıfatını taşımalarına rağmen suç işlemiş şahısların, diğer tutuklu ve hükümlü kişilerin aksine, milletvekilliğinin sağladığı haklardan istifade talepleri, anayasal bir kuralın dönem sonuna bırakılmasını istemeleri kınanması gereken bir çelişki, aynı zamanda da haksızlıktır.

Sokağa göz kırpan, sokakta gelecek arayan, yeni bir Gezi çıkmazına umut bağlayan kim olursa olsun karşılarında Türk devletinin kudretini bulacaklardır.

Türkiye Cumhuriyeti, stratejik bir tehdide dönüşen Yunanistan’ın Kıbrıs, Doğu Akdeniz ve diğer milli konulardaki alçak hesaplarını alt üst edecek muktedirliğe sahiptir.

Son günlerde Yunanistan'ın sivil ve askeri yöneticilerinden gelen tehditvari açıklamalar milli tahammülü zorlamaktadır.

Ayasofya'dan çan sesi değil, Allah'ın izni ile ezan sesi yükselecektir.

SIRADAKİ HABER