Gündem Baltayla arkadaşının başını kesti

Baltayla arkadaşının başını kesti

Baltayla arkadaşının başını kesti

Ev arkadaşını kavga sonucu baltayla başını keserek öldüren zanlı, cinayeti neden işlediniz sorusuna, 'Zevk için öldürdüm' yanıtını verdi

İstanbul Küçükçekmece'de, ev arkadaşlarının kavgası kanlı bitti. Ev arkadaşını kavga sonucu baltayla başını keserek öldüren zanlı cinayeti neden işlediniz sorusuna, “Zevk için öldürdüm. İnsan öldürmek hoşuma gidiyor. Beni ölümle tehdit ettiği için öldürdüm. Bir daha dirilse yine öldürürüm" şeklinde cevap verdi.

Cumhuriyet Mahallesi Goncagül Sokak'ta bulunan bir binanın bodrum katında saat 02:00 meydana gelen olayda, Murat Er ve aynı eve zorla yerleştiği iddia edilen Taşkın Sarıaltun arasında tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine Murat Er kendisini evden çıkarmak isteyen Sarıaltun'un yattığı sırada kafasını balta ile kesti.Taşkın Sarıaltun olay yerinde hayatını kaybederken, Murat Er ise polis ekiplerini arayarak teslim oldu.

GÜLÜMSEYEREK POZ VERDİ

Küçükçekmece polis merkezine götürülen Murat Er, "Cinayeti neden işlediniz?" sorusuna insanın kanını donduran cevaplar verdi. Cinayeti zevk için işlediğini söyleyen Er 'Beni ölümle tehdit ettiği için öldürdüm.Bir daha dirilse yine öldürürüm" şeklinde konuştu. Murat Er polis aracına bindirilmesi sırasında gülümseyerek gazetecilere poz verdi. Sarıaltun'un cesedi polis ekiplerinin olay yerindeki incelemelerinin ardından Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

MADDE BAĞIMLISI

Murat Er'in yetimhaneden evlatlık alındığı ve bu durumu 4 yıl öncesine kadar bilmediği, bu durumu öğrendikten sonra madde bağımlısı olduğu ve psikolojik sorunları olduğu öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Hasan YILDIRIM İSTANBUL DHA

SIRADAKİ HABER