GündemBedava ama riskli tatil

Bedava ama riskli tatil

Paylaş
Bedava ama riskli tatil

Antalya’nın Aksu ilçesinde ‘5 yıldızlı bedava tatilin adresi’ olarak tanımlanan ve kasımda yıkılması beklenen çardakların olduğu alanda yer bulamayanlar, taşkın riski bulunan Aksu Çayı kenarına konteyner yerleştirmeye başladı. Çay kenarındaki konteynerlerin sayısı şimdiden 200’ü buldu.

Antalya Aksu’da her yıl denize sıfır ve 5 yıldızlı otellere komşu olarak inşa edilen çardaklar için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı yıkım kararı çıkarmış, kasım ayında yıkılması beklenen çardakların sahiplerine tebligat gönderilmişti. Yaz sezonu öncesi çardakların olduğu alanda yer bulamayan ve tatili bedavaya getirmek isteyenler, sahile yakın bir noktadaki Aksu Çayı’nın her iki kıyısına konteyner yerleştirmeye başladı. Sayıları 200’ü bulan konteynerlerle ilgili inceleme başlatan belediye, sahiplerine konteynerleri kaldırmamaları halinde yıkılacağını tebliğ etti.

Haberin Devamı

FELAKET YAŞANABİLİR

Bölgedeki balıkçılar olası bir taşkın durumunda ‘felaket yaşanabileceğine’ dikkat çekti. İlçeye bağlı Kundu Mahallesi Muhtarı Ali Çiftçioğlu, yapıların hem görüntü kirliliği hem de asayiş yönünden sorun oluşturduğunu söyledi. Vatandaşların gelişigüzel kafalarına göre konteyner yerleştirmesinin yasal olmadığını vurgulayan Çiftçioğlu, “Tamamı kaçak, yasa dışı. Normalde burada balıkçı esnafımızın kullanması için iskele vardı. Bu vatandaşlar iskele kuracak yer bırakmadı. Her yere konteyner kurup, tatil yapıyorlar” dedi. Alparslan ÇINAR/DHA